Facebook Google+ Twitter

"Zabić Lincolna" już w księgarniach!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-02-20 14:36

Fascynujący thriller o ostatnich tygodniach życia Lincolna i kulisach udanego zamachu. Pełne napięcia śledztwo dziennikarza i historyka odtwarza dzień po dniu, godzina po godzinie działania prezydenta i zamachowców.

Zabić Lincolna
Szokujący zamach, który zmienił Amerykę

Bill O’Reilly
Martin Dugard


Lincoln – człowiek, który był wizjonerem demokratycznej Ameryki. Jego działania sprawiły, że godność i wolność stały się normalnością dla każdego.
Janusz Kamiński, autor zdjęć do filmu Lincoln

Fascynujący thriller o ostatnich tygodniach życia Lincolna i kulisach udanego zamachu. Pełne napięcia śledztwo dziennikarza i historyka odtwarza dzień po dniu, godzina po godzinie działania prezydenta i zamachowców.

Czy śmierć Lincolna była aktem szaleńca? A może to wynik skrupulatnie zaplanowanego spisku? Do dziś nie wiadomo, dlaczego strażnicy opuścili swoje stanowiska, dlaczego mosty zostawiono otwarte, a telegramy z rozkazem poszukiwania zabójcy nie zostały wysłane.

Brutalna rzeczywistość ogarniętej chaosem wojny Ameryki. Dramat żołnierzy umęczonych konfliktem. I prezydent, który wie, że musi zginąć.

Zabić Lincolna to nie tylko książka historyczna – to mroczny thriller o zamachu, który zmienił Amerykę.

Zabić Lincolna czyta się jak doskonały kryminał. Jest wartka akcja, jest zbrodnia, jest śledztwo i pościg, jest wreszcie kara. To, że to historia prawdziwa, czyni książkę jeszcze bardziej emocjonującą. A to, że "Zabić Lincolna" opowiada o zdarzeniu zmieniającym bieg historii, czyni tę książkę lekturą wręcz obowiązkową.

Bartosz Węglarczyk, „Rzeczpospolita”

Na podstawie książki Zabić Lincolna powstał serial dokumentalny dla National Geografphic. Jego producentami są Ridley Scott i Tonny Scott. W roli narratora występuje sam Tom Hanks.
(Wydawnictwo Pascal )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.