Facebook Google+ Twitter

Zabić w imię religii? Sondaż wśród studentów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-28 18:27

Prawie jedna trzecia muzułmańskich studentów na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii uważa zabójstwo w imię islamu za uzasadnione. Sondaż wśród prawie półtora tysiąca studentów różnych religii oraz niewierzących zlecił doradczy rządowy Ośrodek Spójności Społecznej.

Wyniki sondażu wskazują, że 40 procent muzułmańskich studentów uważa, iż na uczelniach nie powinno dochodzić do swobodnych kontaktów między mężczyznami a kobietami, 25 procent gardzi homoseksualistami, a jedna trzecia opowiada się za odtworzeniem kalifatu jako światowego państwa islamskiego.

Wyniki ankiety potwierdzają dodatkowo wywiady zebrane przez instytut badawczy YouGov w ponad 20 uczelniach. W Queen Mary College, będącym częścią Uniwersytetu Londyńskiego, stwierdzono, że studenci spotykają się z radykalnymi kaznodziejami islamskimi propagującymi wprowadzenie w Wielkiej Brytanii prawa szariatu oraz głoszącymi nienawiść do gejów i Izraela.

Brytyjski związek studentów potępił ten sondaż, wskazując, że wsród 1400 badanych było tylko 632 muzułmanów. Jednak media podkreślają, ze wśród brytyjskich terrorystów muzułmańskich trafiali się już zradykalizowani absolwenci tutejszych uczelni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.