Facebook Google+ Twitter

Zabieganie o względy kobiet skraca życie

Amerykańscy i chińscy naukowcy przeprowadzili badania, z których wynika, że zachwianie proporcji płci na rzecz mężczyzn może przyczynić się do skrócenia ich średniej życia.

http://www.everystockphoto.com / Fot. biztechMężczyźni, którzy osiągnęli dojrzałość płciową w środowisku z liczebną przewagą chłopców i którzy w związku z tym musieli toczyć zaciętą rywalizację o uwagę dziewcząt, żyją krócej - donoszą naukowcy, o czym informuje pismo "Demography".

Po przeanalizowaniu danych dotyczących ponad 4 tys. mężczyzn, którzy w 1957 roku ukończyli jedną ze szkół średnich w stanie Wisconsin okazało się, że panowie z klas z nadwyżką chłopców byli bardziej narażeni na zgon w ciągu kolejnych 50 lat niż ci z klas, w których panowała równowaga płci. Jak wyliczyli naukowcy, ich życie było średnio o 3 miesiące krótsze w porównaniu z rówieśnikami. A im większe były dysproporcje liczebności płci w klasach tym bardziej skracała się długość życia panów.

Podobne wyniki uzyskano po przeanalizowaniu danych pochodzących z programu ubezpieczenia zdrowotnego Medicare oraz ze spisu ludności, które łącznie dotyczyły ponad 7,6 mln mężczyzn w różnych rejonów USA.

http://www.everystockphoto.com/photo.php?imageId=979296 / Fot. MalingeringWątpliwości może wzbudzać fakt, że naukowcy nie badali mechanizmu, który może odpowiadać za zaobserwowany związek. Podejrzewają jednak, że duży wpływ mają tu czynniki społeczne, jak i biologiczne.

Rozglądanie się i zabieganie o kobiety w sytuacji, gdy jest ich za mało wytwarza znacznie więcej adrenaliny i naraża na stres. Znalezienie partnerki w warunkach dużych dysproporcji płci może wywoływać nerwowość. Nie od dziś wiadomo przecież, że stres to jedna z głównych przyczyn różnych schorzeń u ludzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.