Facebook Google+ Twitter

Zabierz głos w swojej sprawie! W Warszawie rozpoczynają się konsultacje społeczne

UM Warszawa zaprasza mieszkańców na spotkania konsultacyjne dotyczące najważniejszych spraw podejmowanych przez administrację dzielnic.

Konsultacje społeczne są formą dialogu obywatelskiego. Odbywają się w ramach projektu- "Wzmacnianie mechanizmu partycypacji społecznej w m. st. Warszawie". Projekt ten realizowany jest dzięki wsparciu Norwegii, która udzieliła fundusze ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Obecnie konsultacje trwają na Woli, Ursynowie, w Wesołej i na Bielanach.

Dzięki tej inicjatywie, władze poszczególnych dzielnic Warszawy mogą przekazać mieszkańcom informacje o ważnych sprawach i zasięgnąć ich opinii w kwestii priorytetowych decyzji dotyczących np. aktów prawnych, planowanych inwestycji oraz istotnych przedsięwzięć.
Mieszkańcy dzielnic z kolei, mają okazję zaprezentować swoje stanowisko, przedstawić opinie i zgłosić uwagi, które niewątpliwie ułatwią prace dzielnicowej administracji. Pozwoli to na korzystniejsze, zgodne z zapotrzebowaniem mieszkańców, rozdysponowanie pieniędzy.

Tematy spotkań konsultacyjnych proponowane są przez władze poszczególnych dzielnic. Także
sami mieszkańcy mają możliwość zgłaszania propozycji wartych przedyskutowania. Za przykład może posłużyć zaproponowany przez mieszkańców dzielnicy Bielany, projekt dotyczący uciążliwości lotniska Warszawa-Babice, które graniczy z Bielanami. Celem było znalezienie satysfakcjonującego rozwiązania problemu.
- Spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. 21 lipca odbyły się konsultacje dotyczące budowy bielawskiego odcinka trasy 7, w którym to wzięło udział ok. 300 mieszkańców tej dzielnicy. Obecnie ruszyły natomiast konsultacje społeczne dla rowerzystów, którymi kieruje Anna Petroff-Skiba z Wydziału Konsultacji i Dialogu Społecznego- komentuje Tadeusz Olechowski z Urzędu Dzielnicy Bielany.

Uwagi zgłoszane przez mieszkańców podczas wycieczek rowerowych nanoszone są na mapę / Fot. Karolina Kowalczyk Konsultacje odbywają się pod szyldami: „Spotkania przy mapie” oraz „Warsztaty w ruchu”. Terminy warsztatów to 11 i 18 września oraz 2 i 9 października. Podczas nich mieszkańcy warszawskich Bielan, mają możliwość zgłoszenia swoich uwag lub zaproponowania nowych kierunków rozwoju dróg rowerowych.
Spotkanie z serii "Warsztaty w ruchu" / Fot. Karolina Kowalczyk- 11 września, w sobotę odbyło się pierwsze spotkanie z serii „Warsztaty w ruchu”. Mieszkańcy podczas wycieczki rowerowej zgłaszali uwagi odnośnie bielańskich tras rowerowych. Wskazywane problemy naniesione zostaną na interaktywną mapkę dostępną na stronie internetowej miasta. Zainteresowani mogą też swoje uwagi zgłaszać mailowo na adres: rowerowy@um.warszawa.pl- mówi uczestnicząca w warsztatach Karolina Kowalczyk.

Więcej informacji na temat spotkań znajdziemy na stronie Urzędu Miasta oraz na stronach urzędów poszczególnych dzielnic Warszawy. Tutaj umieszczone są również komunikaty z pracy Dzielnicowych Komisji Dialogu Społecznego, projekty i protokoły z ich posiedzeń oraz inne dokumenty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.