Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16693 miejsce

"Zabierz studenta na święta"

"Zabierz studenta na święta" to przedświąteczna inicjatywa dla kierowców aut oraz studentów. Wystarczy zamieścić ogłoszenie, aby móc tanio, szybko i wygodnie podróżować z kierowcą. Po prostu razem w rodzinne strony na święta i z powrotem.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:EN57-1243_IMG_2844_filtered.jpgPostanowiłem zorganizować przedświąteczną akcję "Zabierz studenta na święta". Inicjatywa skierowana jest do kierowców oraz studentów z większych miast w całej Polsce. Zbliża się okres wzmożonych wyjazdów, jak zwykle studenci (sam jestem studentem) obładowani plecakami z ciężką torbą powędrują na dworce. Wszyscy wiemy jaki wtedy jest tłok, ścisk. Marzeniem podróżnych staje się przynajmniej miejsce stojące w wagonie pociągu.

Aby wyjść naprzeciw potrzebom kolegów przygotowałem specjalny serwis ekoprzejazdy.pl, gdzie kierowcy i studenci mogą bezpłatnie zgłaszać swoją chęć przejazdu. Przewidziane są nagrody dla osób zamieszczających swoje ogłoszenia w okresie okołoświątecznym. Kierowca za podwiezienie otrzyma kilkanaście złotych do paliwa, a student w tani i wygodny sposób dotrze do rodzinnej miejscowości. Od razu dobrze jest pomyśleć o powrocie i już przed świętami zamieścić odpowiednie zapotrzebowanie na przejazd. W ten sposób będziemy mieli wierszą szansę na znalezienie transportu lub pasażera.

Przejazdy tego typu wcale nie są takie straszne jak się powszechnie sądzi. Wystarczy kilka odbytych podróży, aby poznać grupkę zaufanych osób. Długookresowym celem akcji jest przekonanie osób mających własny samochód oraz studentów, często skazanych na łaskę PKP, do wspólnych podróży nie tylko od święta, ale przez cały rok. "Zabierz studenta na święta" to tylko hasło promujące ideę.. Z akcji wspólnych przejazdów równie dobrze mogą korzystać wszystkie osoby, które chcą w tani, wygodni i szybki sposób podróżować.

Może za kilka lat studenci, gdy będą posiadaczami już własnych aut, zostawią swój samochód i pojadą z innym kierowcą. Po prostu mamy za dużo aut na naszych drogach, które powodują coraz to większe korki.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

dzięki za komentarze, zapewniam Was, że akcja będzie rozwijana, organizowana cyklicznie dwa razy do roku przez swiętami Bożego Narodzenia oraz na Wielkanoc. Mam pomysły jak zachęcać kierowcow, a hasło "Zabierz studenta na święta" sprawdziło się i będzie stałą wizytówką akcji, wkrótce powstanie fundacja ekoprzejazdy, ktora profesjonalnie zajmie się popularyzacją bezpiecznych wspólnych przejazdów, pozdrawiam,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Idea niezła..choć przyszłości nie wróżę

Komentarz został ukrytyrozwiń

To może się udać. Kolejna podróż pociągiem opóźnionym o godzinę rzeczywiście może nas zachęcić do tego typu inicjatyw:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na wódę mają, a na powrót już nie? WON!

Najbardziej lubię studentów, studiujących w Warszawie, jednocześnie jej nie lubiąc. WON!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajny pomysł, już wcześniej na podobnej zasadzie próbowano rozładowac korki w miastach. Narazie z mizernym skutkiem. Szkoda tylko, że takie pomysły rodzą się nie tyle z samej chęci ochrony środowiska, ale z faktu, że polska infrastruktura kolejowa jest po prostu do dupy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ bo pomysł bardzo mi się podoba. Byłby to krok do przodu w oddolnym budowaniu nowych obyczajów, a co za tym idzie i więzi społecznych .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.