Facebook Google+ Twitter

Zabierz studenta na święta - akcja kierowana do kierowców

Zbliża się już druga edycja akcji "Zabierz studenta na święta", która skierowana jest do kierowców i studentów. Wystarczy dodać cel przejazdu, aby móc tanio, szybko i wygodnie razem podróżować w rodzinne strony na święta i z powrotem.

Ruch samochodowy / Fot. Robert WalickiJak zawsze w okresie przedświątecznym zbliża się czas wzmożonych wyjazdów. Jak zwykle studenci obładowani plecakami i ciężkimi torbami powędrują na dworce. Dobrze wiemy, jaki wtedy jest tłok i ścisk. Marzeniem podróżnych staje się przynajmniej miejsce stojące w wagonie pociągu.

Aby wyjść naprzeciw potrzebom braci studenckiej, powstał specjalny serwis Ekoprzejazdy.pl, gdzie kierowcy mogą bezpłatnie zgłaszać swoje trasy przejazdu, a studenci wyszukiwać odpowiednie połączenia. Pomysłodawcy projektu przekonują, że serwis ciągle jest ulepszany. Od poprzedniej akcji dodano wiele brakujących miast, ciągle poprawiana jest funkcjonalność serwisu.

Tego typu podróże to korzyść dla obu stron. Kierowca za podwiezienie otrzyma kilkanaście złotych na paliwo, a student w tani i wygodny sposób dotrze do rodzinnej miejscowości. Od razu dobrze jest pomyśleć o powrocie i już przed świętami zgłosić zapotrzebowanie na przejazd. W ten sposób będziemy mieli większą szansę na znalezienie transportu lub pasażera.

Wspólne przejazdy wcale nie są tak uciążliwe, jak się powszechnie sądzi. Wystarczy kilka odbytych podróży, aby poznać grupę zaufanych osób. Długookresowym celem akcji jest przekonanie osób mających własny samochód oraz studentów do wspólnych podróży nie tylko od święta, ale przez cały rok. "Zabierz studenta na święta" to tylko hasło promujące ideę. W akcji mogą brać udział wszystkie osoby, które chcą w tani, wygodni i szybki sposób podróżować, zwiedzać Europę, wyjeżdżać na wakacje czy dojeżdżać na uczelnię.

Wspólne podróże kształtują zaufanie do ludzi, ale też wspierają starania o ekologiczne przemieszczanie się. Dziś nagminnym widokiem jest samochód, w którym jedzie tylko kierowca. Zbyt duża liczba aut przekłada się w na korki na naszych drogach oraz liczbę spalin, emitowanych do atmosfery.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zachęcam do udziału w akcji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.