Facebook Google+ Twitter

Zabijają zwierzęta, a filmami z kaźni chwalą się w szkołach

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-10-28 09:02

Nastolatek spod Śmigla w powiecie kościańskim będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym za zabicie kota. Jego koledze, który filmował całe zajście nic nie grozi. Dwóch chłopców wracało ze szkoły. W pewnym momencie na ich drodze pojawił się kot. 15-latek podbiegł do czworonoga i kopnął go z całej siły. Kiedy kot próbował uciec, oprawca chwycił go za ogon i wymierzył kolejny kopniak. Zwierzę nie dawało już oznak życia.

W tym czasie jego o rok starszy kompan filmował scenę przy użyciu telefonu komórkowego. Nagraniem chwalili się później w szkole, co nie uszło uwadze nauczycieli, którzy zawiadomili policję. Chłopak tłumaczył, że kopał kota ponieważ był on bardzo niemrawy i na wpół zdechły. Zabijając go, chciał ulżyć jego cierpieniom.

Do podobnych incydentów w powiecie kościańskim dochodziło w tym roku jeszcze trzykrotnie. W Radawanicy dwóch nastolatków dla zabawy maltretowało, a następnie zabiło jeża spuszczając na niego kamień. Oni także nagrywali zajście, a film umieścili później w Internecie.

Nastolatkowie z gminy Krzywiń strzelali z wiatrówki do gołębi pocztowych. Zabili dwa ptaki. W połowie czerwca, nad kanałem Obry w Kościanie trzech chłopców znęcało się nad nutrią. Zwierze opiekowało się młodymi i nie mogło uciec. Oprawcy zebrali stos kamieni i rzucali nimi w nutrię do momentu, gdy ta nie wypłynęła już na powierzchnię.

Opisane przypadki udowadniają, że bardzo często nad zwierzętami znęcają się młodociani. Robią to bez powodu, a katowanie zwierząt traktują jak zabawę. W składanych wyjaśnieniach nie potrafią uzasadnić, dlaczego zabili. Nagrywają filmy telefonami komórkowymi, by później chwalić się nimi przed rówieśnikami. Dlaczego to robią?

Więcej przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.