Facebook Google+ Twitter

Zabijał psy i wytwarzał z nich smalec!

Dzięki Telewizji Kraków ujawniony został makabryczny proceder w jednej z podkrakowskich miejscowości. Jej mieszkaniec zabijał psy siekierą i produkował z nich smalec. Dziś został skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Piotr Jasiczek/Gazeta PoznańskaW podkrakowskich Słomnikach jeden z mieszkańców postanowił stworzyć swego rodzaju "manufakturę", produkującą smalec. Jak ujawniła Telewizja Kraków, smalec ten był wytwarzany z ....psów. Edward P. "polował" na miejscowe czworonogi, a następnie ćwiartował je siekierą. Gdyby nie dziennikarze Telewizji Kraków, "produkcja" smalcu trwałaby jeszcze długo. Gdy w końcu prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko autorowi tego makabrycznego pomysłu, sąd skazał go na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

To prawda. Niepotrzebnie rozwodniono sprawę z tym smalcem. Wystarczyłoby napisac, że zabił kika psów, których własciciele domagali się surowej kary wg KK łącznie z wysokimi odszkodowaniami. A dostał wielkie nic.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po pierwsze - w notatce całkowicie wystarczyloby zawiadomienie o "zabijaniu" bez podawania dalszych szczegołów.
Do wiadomości wszystki ZDUMIONYCH - smalec z psów od dawna w naszym kraju uchodził - a szczególnie po ostatniej wojnie za skuteczne lekarstwo na tzw. suchoty. Innymi słowy na gruźlicę wyniszczajacą organizm. Miał powodować wzmocnienie, "zalanie" dziur w płucach i przybór wagi - a więc objaw zdrowia. Wchodzi to w zakres medycyny ludowej jak - nie przymierzając - niedźwiedzie sadło w dawniejszych czasach.
Wobec obszarów kompletnej ciemnoty i szukania alternatywnych sposobów leczenia - rownież i ten jak widać cieszy się powodzeniem na równi z innymi "cudownosciami" sprzedawanymi przez znachorów i domorosłych doktorów.
Sądzę, że proceder ten uprawiany jest częściej niżby nam się zdawało poniewaź wiara w skutecznośc smalcu jest głęboko zakorzeniona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=8941131&rfbawp=1182197408.5 8

link o dobrotliwym piesku, bracie naszym mniejszym. Szkoda tylko, ze zagryzł dziecko!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biedne pieski. A gdyby wyrabiał smalec ze świnek, to wszystko było by OK :)))) Czemu psy nie mogą być hodowane jak inne zwierzęta, kury, owce, krowy w celach spożywczych lub futrzarskich ? Liczę na odpowiedź właścicieli piesków, którzy zawsze wyprowadzają swoich pupili na smyczy, w kagańcu i zawsze sprzątają po nich :) Sam nie zjadł bym mięsa z psa, tak jak nie jem mięsa z królików (mam królika karłowatego w domu), ale to nie powód, żeby zakazać hodowli królików w Polsce, z przeznaczeniem na cele spożywcze i futrzarskie. W krajach azjatyckich je się psy, koty, pająki i węże, we Francji ślimaki i żaby , we Włoszech koninę. A w Polsce tatara i bigos :))) Tatar jak tatar, ale bigos - pychota!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy sprzedawał lub rozdawał ów smalec? Czy faceta zbadano psychiatrycznie, bowiem w naszym kręgu kult. zabijanie i jedzenie piesków trąca choroba psychiczną.
Ale to pewnie sąd podała się myśleniu, że skoro homos. nie jest już chorobą, to łowienie i zabijanie psów tudziez zajadanie się nimi również choroba być nie może... To nowe a bezstresowe wychowanie sądów w nowej wierze...
Ile zabił psów? Oszacowano? A przecież wystarczyłoby, aby komuś zabił kochane zwierzę i powinien być wyrok bez zawieszenia. Wielu z Was ma pieski lub kotki i pomyślcie - za zabicie Waszego pupila tylk ozawieszenie? Chyba że gościa za fiuta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.