Facebook Google+ Twitter

Zabijali ludzi dla tłuszczu do produkcji leków i kosmetyków

Choć to brzmi nieprawdopodobnie, osoby aresztowane w Peru za ten okrutny proceder, sprzedawały pozyskany tłuszcz na kremy przeciwzmarszczkowe i leki, produkowane w Europie.

http://www.flickr.com/photos/virginiazuluaga/3638022959/ / Fot. http://farm4.static.flickr.com/3375/3638022959_2e65299278_o.jpg Policja w Peru poinformowała o zatrzymaniu grupy czterech mężczyzn podejrzanych o zabicie 60 osób. Pozyskany ze zwłok tłuszcz, sprzedali nielegalnym laboratoriom kosmetycznym w Europie. Postępowanie jest prowadzone przeciw kolejnym siedmiu osobom, w tym dwóm Włochom. Swoje ofiary porywali na bocznych drogach pod pretekstem oferowanej pracy.

Za litr ludzkiego tłuszczu od peruwiańskiego gangu trzeba było zapłacić 15 tys. dolarów. Działalność gangu może być wynikiem zaginięcia 60 osób, ale na razie nie znaleziono pomiędzy nimi powiązań. - Śledztwo wykryło międzynarodową siatkę handlującą ludzkim tłuszczem do produkcji kosmetyków i leków - powiedział na konferencji prasowej związanej ze sprawą Felix Burga, szef kryminalnej policji w Peru.

Cała sprawa wyszła na jaw po znalezieniu przez policję na początku miesiąca beczki wypełnionej ludzkim tłuszczem w andyjskiej miejscowości Huanuco, położonej 400 km na północny-wschód od Limy. Ten przypadek przywołał pradawną legendę Indian Pishtaco - białego człowieka, który napadał na rdzennych mieszkańców Ameryki, by ich zabić oraz przerabiać na tłuszcz przeznaczony na eksport.

Źródła:
BBC
news.com.au

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.