Facebook Google+ Twitter

Zabił rodziców i siostrę, teraz wykłada psychologię na amerykańskim uniwersytecie

Reporter dziennika "The Georgetown Advocate" odkrył, że James St James, amerykański profesor i dziekan wydziału psychologii na Millikin University w Illinois, w wieku 15 lat zastrzelił swoich rodziców oraz 17-letnią siostrę. Po 6 latach leczenia w szpitalu psychiatrycznym, wyszedł na wolność...

James St James - teraz i w młodości / Fot. dailymail.co.uk/screen61-letni profesor i dziekan wydziału psychologii James St James, w 1967 roku nazywał się James Wolcott. To właśnie wtedy 15-latek zamordował swoich rodziców oraz 17-letnią siostrę. Wolcott zeznał wówczas, że "nienawidził swojej matki, ponieważ głośno żuła jedzenie, a siostra miała zły akcent". Jak informuje serwis dailymail.co.uk, u 15-latka zdiagnozowano schizofrenię paranoidalną, w związku z czym trafił na 6 lat do szpitala psychiatrycznego. Po tym okresie Wolcott został zwolniony jako zdrowy człowiek.

Po zwolnieniu ze szpitala, James Wolcott odziedziczył majątek swoich rodziców i pobierał miesięczną rentę z emerytury zamordowanego ojca. W 1976 toku postanowił zmienić nazwisko na James St James. Później słuch o nim zaginął.

Okazuje się, że James St James skupił się na nauce i karierze akademickiej - w 1988 roku został doktorem. W 1997 roku, jako profesor zwyczajny Millikin University, otrzymał nagrodę za sukcesy w nauczaniu. Zaoferowano mu również objęcie posady dziekana na wydziale nauk behawioralnych.

Przedstawiciele uniwersytetu w Illinois poinformowali, że James St James nadal będzie pracował na uczelni. Wspierają go również jego studenci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Nie znam prawa amerykańskiego odnośnie młodocianych morderców.
Podpiszę się pod komentarzem Pana Pawła . Na schizofrenię paranoidalną zapadają młodzi ludzie w wieku 22-30 lat . W wieku 21 lat nasz "bohater " był wyleczony . Schizofrenia dziecięca jest nieuleczalna . Można poprawić komfort życia ale nie wyleczyć

Komentarz został ukrytyrozwiń

Amerykańscy lekarze mają niezłe wyniki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Psycholog z doświadczeniem... Nie - teoretyk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a podobno zabójca nie może czerpać korzyści z zamordowanego...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najbardziej mi się podoba, ze pobierał rentę z emerytury zamordowanego ojca.
Chichot historii. Czyli ZUS po amerykańsku :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.