Facebook Google+ Twitter

Zabity ukraiński żołnierz. Atak na jednostkę w Symferopolu

Jak podaje stacja TVP Info powołując się na MON Ukrainy, doszło do szturmu na ukraińską jednostkę zlokalizowaną na Krymie.

źródło - https://www.youtube.com/watch?v=caOjQvAPtts / Fot. Print ScreenPodczas szturmu na ukraińską bazę wojskową w Symferopolu zginął ukraiński żołnierz. Pozostali zostali zatrzymani prawdopodobnie przez siły "samoobrony", odebrano im dokumenty.
Według przedstawiciela Ministerstwa Obrony Ukrainy Władysława Selezniowa zastrzelony to sierżant, który ochraniał parking jednostki w Symferopolu. Podczas strzelaniny ranny został również kapitan tej jednostki, którego odwieziono do szpitala.

Jak informuje ukraiński MON, w czasie szturmu na 13 Centrum Fotogrametryczne w Symferopolu, bezpośrednim trafieniem w okolice serca zginął Kakurin S.. Ponadto, strzałem w szyję i ramię zostali ranni kapitan Fedun. Jeden z ukraińskich żołnierzy został poważnie ranny w nogi i głowę od ciosów pałkami, kształtek i innych narzędzi.

Ukraińskie MON na swojej stronie internetowej podaje, iż napastnicy ubrani byli w mundury wojskowe Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej , bez insygniów i uzbrojeni w broń automatyczną oraz karabiny snajperskie.

Po wydarzeniach w jednostce wojskowej na ulicach Symferopolu zastrzelony został również członek "samoobrony", najprawdopodobniej z broni snajperskiej.

Arsenij Jaceniuk obwinia za tą sytuację prezydenta Rosji.
Zwrócił również uwagę, iż konflikt z płaszczyzny politycznej przeniósł się na płaszczyznę militarną.

Komentarz autora
Można domniemać, iż sprawy nie tyle wymykają się spod kontroli, co stanowią dalszy, dobrze dopracowany scenariusz.
Po wielu nieudanych próbach prowokacji do wymiany ognia pomiędzy nieoznakowanymi żołnierzami a żołnierzami ukraińskimi znajdującymi się w zablokowanych jednostkach wojskowych, tym razem sytuacja posunęła się o krok dalej.

Powstaje wiele pytań. Jednym z nich może być, czy takie działania, gdzie w wyniku potyczek są już ofiary śmiertelne, otworzy Putinowi drogę do zbrojnego zajęcia Krymu. Biorąc pod uwagę oficjalną zgodę na przyłączenie Krymu do Rosji, oraz fakt, że z taką prośbą wystąpił samozwańczy parlament Krymu, może w ocenie Putina taką interwencję usprawiedliwiać.

Pojawia się też pytanie drugie. Kto strzelał na ulicach Symferopolu do członka "samoobrony"?

- Artur Hampel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

@ A. H.
No więc właśnie skuteczna realizacja marzeń, które mu przypisujesz wymaga nie zajmowania od razu całej Ukrainy, a tylko jej wschodniej części, aby doprowadzić do konfliktu ukraińsko-polskiego, ukraińsko-rumuńskiego itd. Dniepr to byłaby dość łatwa do utrzymania siłą linia graniczna, a rozbuchany nacjonalizm zachodnioukrański natrafiwszy na mur nie do przebycia na wschodzie mógłby poszukać sobie łatwiejszej zdobyczy w "Zakerzonii". Oczywiście na dłuższą metę chwalcy Bandery popełniliby w ten sposób polityczne samobójstwo, ale czy nie zrobili podobnie w czasie II wojny światowej? Czy nie urządzili rzezi Polakom na Wołyniu i gdzie indziej w sytuacji, poszukawszy sobie w ten sposób frontu walki z AK i w ole Polakami, akurat wtedy, gdy było już jasne, że Stalin wygrywa wojnę?

@ E. Sz.
I to jest właśnie to, co mnie skłania do nie patrzenia na sytuację na Ukrainie przez pryzmat amerykańskich neokonserwatystów, anglosaskiego poczucia wybraństwa i interesów elity władzy Niemiec.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jasne , kciuk dobry na wszystko .

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Semferpolu wojska rosyjskie otoczyły budynek w którym mieszkają rodziny ukraińskich żołnierzy . Nikogo nie wpuszczają i nie wypuszczają z budynku .
Początek rozlewu krwi na Krymie , podaje Wirtualna Polska .
Putinowska swołocz zagraża pokojowi na świecie . Zbyt długo był pokój ?
Miłośnicy Putina na tym portalu , jeszcze będziecie go bronić ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety nie jest to mój tok rozumowania. W żadnym miejscu nie mówiłem o jakiejkolwiek zemście, czy złośliwości jaką Putin chciałby wyrządzić Ukrainie, więc nie jest to "moja linia" jak to określiłeś.
Nie sądzę by Putin kierował się takimi pobudkami jak złośliwość, to nie ta półka :)

Ma ambitne marzenia. Marzenia dotyczący wielkiej Rosji i wśród poklasku klakierów marzenia te realizuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo w to wątpię. Pójdę przez chwilę po linii Twojego rozumowania. Pomyśl; czy Putin nie zemściłby się o wiele skuteczniej odbierając zachodnim Ukraińcom ich państwo po Dniepr, a następnie czekając, aż ktoś od strony zachodniej zacznie odbierać swoje dawne ziemie, a przynajmniej zaczną się demonstracje z takimi żądaniami w Bukareszcie itd.? I na to jak w odpowiedzi PS i ska nie wytrzymają i sami zaczną akty terroru po drugiej stronie zachodniej granicy? Względnie czekając aż w Kijowie jedni w końcu wezmą się za łby z drugimi, bo zacznie brakować chleba? Myślę, że strona kijowska liczy się z takim scenariuszem i to jej zależy na przyspieszeniu wydarzeń, a także nadaniu im możliwie krwawego przebiegu. Oczywiście w ostatecznym rachunku Jaceniuk, Parubij itd. straciliby przynajmniej częściowo swój kraj (na wschód od Dniepru, może włącznie z Kijowem), ale licząc na to, że to Rosji bardzo mocno zaszkodzi na innych odcinkach. Przyjmowanie bezwarunkowo założenia, że są to szczerzy ukraińscy patrioci może okazać się błędne. Czy w zamian za określone korzyści osobiste nie będą działać jak im kazano z ośrodków dyspozycyjnych w NJ i W?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może masz Grzegorzu rację. Problem w tym, że Putin i jego podopieczni kłamią w żywe oczy, więc jak wierzyć ich wersji?
Od tygodni prowadzą politykę dezinformacji i faktów dokonanych. Wypierają się sytuacji, które stanowią niepodważalne fakty (obecność rosyjskich wojsk poza ich bazami na Krymie).
Bawią się w militarną "ciuciubabkę" konsekwentnie realizując swój plan. W moim przekonaniu, tym planem jest całkowita okupacja wojskowa Ukrainy i przejęcie jej w całości do strefy wpływów gospodarczych i militarnych FR.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wersja drugiej strony:

http://rus.ruvr.ru/news/2014_03_18/MVD-v-rezultate-strelbi-iz-snajperskoj-vintovki-v-Simferopole-ubit-boec-samooboroni-7421/

W skrócie: do obu stron strzelała z karabinu (karabinów?) z lunetą jedna i ta sama grupa. Kiedy krymska samoobrona otrzymała sygnały o niezidentyfikowanej grupie mężczyzn z pukawkami na szczycie niedokończonego budynku naprzeciw obiektu armii ukraińskiej skierowała tam grupę żołnierzy w celu sprawdzenia kto to taki. Wtedy z tego budynku posypały się wystrzały w obie strony naraz.

Co do zyskania na tym? Wojna domowa na Krymie! W odpowiedzi Turczynow wydał ukraińskim siłom na Krymie zezwolenie na użycie broni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rosyjska TV kłamie i prowokuje .Robi to od dziesięcioleci . Co innego mówi co innego robi .
Niech Putin przestanie straszyć nacjonalistami , banderowcami , antysemitami .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie na darmo stoją rosyjska wojska przy granicy z Ukrainą. Ty na prawdę sądzisz Grzegorzu, że w sytuacji zagrożenia inwazją na całą Ukrainę przez siły FR do prowokacji posuwa się Prawy Sektor? Jakie miałby z takiej prowokacji wynieść korzyści?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W rosyjskiej telewizji nagłośniono ostrzeżenia przed agentami Prawego Sketora, którzy chcą za wszelką cenę doprowadzić do przelewu krwi na Krymie:

http://www.youtube.com/watch?v=iyHnNu4aA_A
(57-59 minuta)

Gruba awantura na Krymie i poszczucie do wojny domowej na półwyspie może lepiej osłonić granicę wschodnią leninowskiej republiki niż gwardziści Parubija.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.