Facebook Google+ Twitter

Zablokowane autostrady. Zima zaskoczyła Francuzów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-08 16:17

30 centymetrów śniegu i setki osób uwięzionych na autostradzie - tak wygląda niespodziewany powrót zimy na południu Francji. W ciągu dnia intensywne opady śniegu mają przenieść się na zachód kraju.

Najtrudniejsza sytuacja panuje w ośmiu departamentach południowej Francji oraz w Andorze. W położonym niedaleko wybrzeży Morza Śródziemnego departamencie Gard spadło 30 centymetrów śniegu. W drogowych zaspach ugrzęzło około 250 osób. Pomagają im służby ratownicze.

Trudna sytuacja panuje również w dolinie Rodanu w południowo-wschodniej Francji. Miejscami zalega tam do 40 centymetrów śniegu.

W całym regionie obowiązuje zakaz ruchu na autostradach samochodów ciężarowych o wadze powyżej 7 i pół tony. W departamencie Bouches-du-Rhône południowo-wschodniej części kraju zakazany jest natomiast ruch autobusów dowożących dzieci do szkoły.

Występują również zakłócenia w ruchu lotniczym. Ze względu na opady śniegu, lotnisko w Nîmes nie przyjmuje samolotów. Wszystkie loty są odsyłane na sąsiednie lotnisko w Montpelliers.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.