Facebook Google+ Twitter

Zabójca Lennona wkrótce na wolności?

Mark Chapman, zabójca Johna Lennona, ma szansę na zwolnienie warunkowe po prawie 30 latach odbywania kary - podaje Sky News.

Mark Chapman / Fot. PAPChapman może ubiegać się o warunkowe zwolnienie od 2000 roku. Do tej pory już pięć razy sąd odrzucał jego prośby.

Yoko Ono, wdowa po gwieździe Beatlesów za każdym razem ostro sprzeciwiała się wypuszczeniu zabójcy jej męża, twierdząc, że może on stanowić zagrożenie dla niej i jej rodziny. Napisała nawet list do władz więzienia, w którym zażądała, aby zabójca był trzymany za kratami bez względu na prośby, jakie wystosuje do naczelnika.

Dotychczas odsiadka Chapmana przebiegała bez zarzutów. W 2008 roku zabójca wyznał, że jest mu przykro i żałuje tego, co zrobił.

Decyzję w sprawie zwolnienia warunkowego, Chapman usłyszy dzisiaj. Opinia publiczna prawdopodobnie nie dowie się wcześniej niż w środę, podaje Sky News.

55-letni obecnie Chapman odsiaduje dożywocie w więzieniu Attica w Nowym Jorku za zabicie Lennona w grudniu 1980 roku.

Tuż przed dokonaniem zbrodni, Chapman uścisnął dłoń muzyka i poprosił o autograf na nowo zakupionej kopii albumu "Double Fantasy". Lennon prośbę spełnił. Po kilku godzinach został trafiony czterema z pięciu oddanych przez Chapmana strzałów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 10.08.2010 15:27

Autor tego tekstu uważa, że osoby pozbawione wolności zostały skrzywdzone tą karą za błędy wychowawcze społeczeństwa, w którym żyły dlatego proponuje skasować kary i wprowadzić w zamian Szkoły Przymusowego Nauczania Praworządnego Postępowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.