Facebook Google+ Twitter

Zabójca polskiego geologa, Piotra Stańczaka przyznał się do winy?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-16 15:49

Polskie MSZ nie ma na razie oficjalnego potwierdzenia informacji podawanych przez pakistańskie media. Gazeta "Daily Times" podała dzisiaj, że jeden z domniemanych zabójców Piotra Stańczaka przyznał się do winy.

W czasie prowadzonego w Pakistanie śledztwa Ata Ullah Khan miał potwierdzić, że to właśnie ugrupowanie Tehrik-i-Taliban stoi za zabójstwem polskiego inżyniera.

Rzecznik polskiego MSZ Piotr Paszkowski powiedział, że resort dyplomacji zna te informacje jedynie z mediów. "W sposób formalny nie jest nam taka informacja przekazywana. Partnerem dla pakistańskich organów ścigania jest polska prokuratura.

Nasi prokuratorzy byli w Pakistanie, gdzie otrzymali zapewnienie, że zostanie im udzielona wszechstronna pomoc" - dodał Paszkowski w rozmowie z IAR.

Pakistańscy komentatorzy przyznają, że Ata Ullah Khan był związany z zabójstwem Piotra Stańczaka, jednak poddają w wątpliwość szczegóły jego zeznań. Khan miał powiedzieć, że morderstwo polskiego inżyniera mialo zapewnić grupie pieniądze oraz doprowadzić do zwolnienia z więzień ich współtowarzyszy.

Pracownik krakowskiej Geofizyki został porwany pod koniec września ubiegłego roku. W lutym talibowie zabili Polaka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.