Facebook Google+ Twitter

"Zabójca" w Teatrze Współczesnym. Kto otrzymał bilety?

"Zabójca" otrzymał nominację do nagrody Złotej Maski w kategorii Spektakl Małej Formy. Sztuka jest grana z wielkim powodzeniem na wielu scenach w Rosji.

 / Fot. Materiały prasowePodwójne zaproszenie na spektakl "Zabójca" na 12 maja otrzymuje [b]Katarzyna Sawicka.

Bilety przyznamy autorom, którzy mają uzupełniony pełny profil (imię, nazwisko, zdjęcie) oraz zadeklarują napisanie recenzji.

Odbiór biletów w teatrze, w dniu spektaklu, do 30 minut przed przedstawieniem, na nazwisko i hasło "Wiadomości24.pl".


Prapremiera „Zabójcy” odbyła się w Moskwie na scenie Teatru.doc w roku 2010. Przedstawienie otrzymało nominację do nagrody Złotej Maski w kategorii Spektakl Małej Formy. Sztuka jest grana z wielkim powodzeniem na wielu scenach w Rosji.

Wszystko zaczęło się od karcianego długu. Przegrana suma przekroczyła po wielokroć mizerne oszczędności studenta z prowincji. Wierzyciel wysłał więc dłużnika w drogę, aby w ramach rekompensaty ściągnął dług od innego dłużnika, a w razie kłopotów… po prostu go zabił. Dla pewności, że nie ucieknie z odzyskanymi pieniędzmi, dał mu do towarzystwa swoją dziewczynę. Przypadkowo skojarzona para udała się w dziwną podróż…

Sztuka ma oryginalną formę: jej młodzi bohaterowie swoją historię na zmianę relacjonują, przeżywają i analizują. Autor, zapytany czym można wytłumaczyć wielki sukces utworu, stwierdził, że „złożyło się na niego kilka elementów: niezwykła forma, miłosna historia, intrygująca fabuła, zajmujące i zabawne sytuacje (…) oraz dość istotne kwestie, nad którymi widz ma możliwość zastanowienia się".

Aleksandr Mołczanow (ur. 1974) jest absolwentem filologii i moskiewskiej Szkoły Filmowej. Pracował jako dziennikarz. Jest autorem powieści kryminalnych, opowiadań, scenariuszy filmowych i ponad dziesięciu utworów scenicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jeszcze raz dziękuję! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie wybiorę się do teatru - 12 maja - i później zrecenzuję swoje wrażenia:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo chętnie bym się przeszła na spektakl 12 maja :) oczywiście, recenzję napiszę na pewno zaraz po spektaklu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.