Facebook Google+ Twitter

Zabójcze oszczędności

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-11-09 15:47

Czy Polak naprawdę mądry po szkodzie, czy potrafimy wyciągać wnioski z własnych błędów? Jaka jest odpowiedzialność decydentów a propos katastrof samolotowych w Polsce.

TVN24 donosi o poważnych zaniedbaniach w 36. Specpułku. Brak lotów treningowych, symulacje prowadzone przez osoby nieznające „tutek”, wszystko to w imię oszczędności. No to sobie oszczędzili.

Bardzo chciałbym zobaczyć zestawienie kosztów wydanych na obsługę wszystkich spraw związanych z wypadkiem prezydenckiego TU-54 i tych, które zostały w kasie pułku w wyniku zaniedbań, głupoty i niekompetencji odpowiedzialnych osób. Nasuwa mi się tu porównanie z wypadkiem samolotu, w którym zginęła Anna Jantar. Jak wynika z raportów, które ówczesna władza utajniła, awaria jednego z silników, która była pośrednią przyczyną katastrofy też była spowodowana decyzjami osób odpowiadających za LOT i jego finanse.

W wyniku błędnie pojmowanej gospodarności, nie dokonując pełnego serwisowania i używania starych części zaoszczędzono kilka milionów dolarów kosztem ludzkiego życia. Ucierpiał też wizerunek narodowego przewoźnika, jako firmy niezawodnej i z tak zwanej wyższej, bo dewizowej półki. Embargo na jakiekolwiek wiadomości o prawdziwych przyczynach wypadku w połączeniu ze spiskowymi teoriami, które zawsze takim sytuacjom towarzyszą, podkopały i tak już mocno nadwątlone zaufanie do rządzącej PRL partii.

Dziś mamy demokrację, media rzucają się na wszystko to, co da się sprzedać, zdjęcia z miejsca katastrofy dotarły do nas za pośrednictwem netu zanim pokazały je telewizja i dzienniki. I co się zmieniło? Nic. Kompletnie nic.

Oportunizm, karierowiczostwo, głupota nie podlegają regułom polityki, są bardziej demokratyczne niż wszelkie procedury, nie mają barw ni legitymacji partyjnych. Dopóki politycy będą bezkarnie podejmowali błędne decyzje, przynoszące marnotrawienie pieniędzy z naszych podatków i śmierć ludzi, dopóty nic się nie zmieni. Dosyć zamiatania spraw pod dywan, uciekania od odpowiedzialności ze stołka na inny stołek. Może oprócz akcji typu „Rodzić po ludzku”, ”Znicz” czy „Pij mleko” warto rozpocząć nową: „Niezależne sądy, sprawiedliwe wyroki i niezbyt przytulne cele dla tych, co są nietykalni". A jeżeli są niewinni? To, czego się boją?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 11.11.2010 14:52

Bardzo dobry artykuł ;tylko że wszystko biegnie swoim torem jak by nic się nie stało. Była katastrofa Casy pod Mirosławcem i co i nic .Teraz smolenska się ślimaczy ,tylko że tej smolenskiej nie da się zakopać i zadeptać do końca!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, bardzo proszę nie cytować ciągle GW, przecież wszyscy dobrze poinformowani wiedzą, że to medium kłamie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://wyborcza.pl/1,76842,7085046,Wojska_nie_ma__kapelani_sa.html
http://wyborcza.pl/1,76842,5174213.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.