Facebook Google+ Twitter

Zabójcze upały na Węgrzech

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-07-25 14:49

Tylko w ostatnim tygodniu z powodu rekordowych temperatur śmierć mogło ponieść do 500 osób- podaje BBC.

Fatalne w skutkach okazało sie tegoroczne lato dla Węgrów. W całym kraju padają wyjątkowo wysokie temperatury, nie notowane od wielu lat. W ubiegłym tygodniu wskaźniki na termometrach sięgały średnio 30 stopni Celcjusza.

Rekordowo wysoko podniosły się słupki rtęci w położonym na południu, miasteczku Kiskunhalas. Wskazały 41,9 stopni.

W dniach 15-22 lipca br. Narodowy Instytut Zdrowia w Budapeszcie zanotował 230 zgonów na obszarze centralnych Węgier, spowodowanych głównie przez udary słoneczne, problemy z układem krążenia oraz inne choroby, które w połączeniu z otaczającym gorącem stały się bardzo groźne. Szacuje się, że w całym kraju liczba ofiar upałów może sięgnąć nawet 500 osób.

Skutki wysokich temperatur spowodowanych przez fale gorącego powietrza, napływającego z nad Afryki północnej odczuwalne są nie tylko przez Węgrów. Na obszarze całej południowo-wschodniej Europy, odczyty z termometrów są rekordowe. Wiele krajów boryka się z problemami pożarów i suszy.

Tegoroczne lato może okazać się tragiczne w skutkach dla całego kontynentu, wszystko z powodu anomalii pogodowych - gigantycznych powodzi w północnej i upałów w południowej części Europy.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.