Facebook Google+ Twitter

Zabójczo groźna pigułka na otyłość

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-10-31 08:18

Niezwykle popularny lek na otyłość - acomplia (chemiczna nazwa - rimonabant) - został wycofany z aptek w krajach UE. Okazało się, że po kuracji nim pacjenci popadają w depresję, a nawet odbierają sobie życie.

Acomplia pojawiła się na rynku dwa lata temu i została okrzyknięta cudowną pigułką na otyłość. / Fot. P. Bernaś/POLSKAChoć lek ten nie był w Polsce zarejestrowany, pacjenci często go stosują. Acomplię można kupić przez internet i na targowiskach. 30 tabletek kosztuje ok. 200 zł.

- Acomplię przywiozła mi z Londynu siostra - opowiada Magda z Pruszcza Gdańskiego, przed trzema dniami wypisana ze szpitala w Gdańsku. - Początkowo byłam zachwycona, bez żadnych wyrzeczeń schudłam w ciągu dwóch tygodni pięć kilogramów. Ale potem zaczęło się ze mną dziać coś złego. Nie mogłam opanować podenerwowania, płakałam z byle powodu.

Acomplia pojawiła się na rynku dwa lata temu i została okrzyknięta cudowną pigułką na otyłość. Jednak do Światowego Centrum Monitorowania Niepożądanych Działań Leków w Uppsali zaczęły napływać niepokojące sygnały od lekarzy z różnych krajów.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.