Facebook Google+ Twitter

Zabójstwo Borysa Niemcowa zarejestrowała uliczna kamera [video]

Czas i miejsce w którym zastrzelono Borysa Niemcowa zarejestrowała uliczna kamera. Film prezentuje obraz profesjonalnie realizowanego zabójstwa rosyjskiego opozycjonisty. Śledczy rozważają kilka wersji, w tym zbrodnię z miłości.

Borys Niemcow, rosyjski działacz opozycyjny. http://jewishnews.com.ua/ru/publication/b_moskve_zastrelen_boris_nemtsov / Fot. jewishnewsZabójstwo Borysa Niemcowa wydarzyło się zaledwie przedwczorajszej nocy w Moskwie. Nie schwytano sprawcy lub sprawców zbrodni na gorącym uczynku, ani w czasie 48 godzin po tym jak oddane zostały śmiertelne strzały do rosyjskiego opozycjonisty. Trudno jednak przedwcześnie przesądzać, że śledztwo stoi w miejscu. Za to rozważyć należy wniosek, który nasuwa się w oczywisty sposób po obejrzeniu materiału filmowego, jaki został zarejestrowany przez obiektyw kamery ulicznej, skierowany w Duży Most Moskworecki, nieopodal Placu Czerwonego.

W tym zazwyczaj bardzo ruchliwym i zatłoczonym miejscu, w dniu 27 lutego, o godzinie 23.31 (21.31 naszego czasu) zginął Borys Niemcow, opozycjonista za którym stale podążały ogony tajniaków. Przechadzał się wraz ze swoją 23-letnią przyjaciółką, ukraińską modelką Anną Duricką, która wyszła cało z pułapki. Zapis video, mimo marnej jakości daje dość czytelny obraz rozwoju wypadków. Można nawet sądzić o zbrodni przygotowanej przez prawdziwych specjalistów od zabójstw na zlecenie, o ile nie jest to przypadek bezwzględnych rozstrzygnięć wewnętrznych rosyjskiego aparatu państwowego. Oprócz pojazdów sprawców i ich zachowania, można także zauważyć postacie osób postronnych, które wyraźnie uciekają z miejsca zbrodni. Czy byli to przypadkowi świadkowie, czy może wspólnicy strzelca, zabezpieczający przebieg zamachu i bezpieczny odwrót, a może jednak znajdowali się tam policyjni szpicle i agenci służb, którzy przyjęli rolę biernych obserwatorów zdarzenia?Nic nie wskazuje, aby Niemcow stał się przypadkową ofiarą, czy to napadu, czy agresywnej reakcji uzbrojonego frustrata. Rosjanin wraz z przyjaciółką był śledzony, zaś ruchliwy most był wręcz doskonałą przestrzenią do działania dla zawodowego mordercy. Potoczne przekonanie o unikaniu zatłoczonych miejsc przez profesjonalistów w tym fachu, jest mylne. Media donoszą, że oddano siedem strzałów do Niemcowa, trafiony został czterokrotnie. Na pewno znaleziono na jezdni sześć łusek, najprawdopodobniej wystrzelonych z Makarowa, aczkolwiek kule różnią się fabrycznym pochodzeniem. To też nie jest dowód na brak profesjonalizmu zabójców, tym bardziej że "profi" w Rosji nie otaczają narzędzi zbrodni jakimś kultem i pozbywają się broni równie szybko jak wchodzą w jej posiadanie. Zabieranie łusek z miejsca zlecenia, jest zawsze ściśle podyktowane rodzajem "kontraktu", w żadnym wypadku nie jest to żelazną regułą.

O 23.31 (21.31 naszego czasu) na wysokości mostu, którym spacerowali Niemcow i Durnicka, pojawił się pojazd z włączonymi "kogutami" w rodzaju piaskarki lub śmieciarki miejskiej. Para znika przesłonięta przez wielki wóz, ale w tym czasie kamera rejestruje sytuację w której zza pojazdu wybiega jedna osoba. Przesiada się do podjeżdżającej białej łady i umyka z dużą prędkością. Mniej prawdopodobne, że udział brała piaskarka. Ogólnie wygląda to na sprawnie przeprowadzone zaplanowane zabójstwo. Patrol policji przybył 11 minut później, o godz. 23.42 (21.42 naszego czasu). Oficjalnie nie podano czy zdarzenia rozegrały się na trasie stałych spacerów Borysa Niemcowa czy tylko zamachowcy umiejętnie prowadzili obserwację swojego celu. Biała łada z numerami tablic rejestracyjnych z Inguszetii, już została znaleziona. Auto zostało wcześniej skradzione.

Miejsce w którym zastrzelono Borysa Niemcowa. By putnik (Own work) [CC BY 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/4.0)], via Wikimedia Commons / Fot. putnikBorys Niemcow obawiał się o swoje życie. Odczuwał zagrożenie ze strony Władimira Putina, o czym mówił publicznie. Dawniej był bliskim współpracownikiem Borysa Jelcyna, w latach 1997/98 sprawował urząd wicepremiera rosyjskiego rządu. W 2008r. kandydował na urząd prezydenta. Politykę Władimira Putina krytykował bezpardonowo. Niemcow został zastrzelony w przeddzień marszu protestacyjnego przeciwko polityce rosyjskiego przywódcy i wojnie na Ukrainie. Był jednym organizatorów tej manifestacji. Jest to jedną z przesłanek dla możliwej wersji o politycznym tle zabójstwa, nawet działania islamskich terrorystów. Śledczy badają kilka wątków, w tym problemy w sferze uczuć i emocji, których główną bohaterką jest Anna Duricka. Mówi się o zranionych uczuciach i zazdrości, ale nie wykluczono, że ukraińska modelka była wspólniczką w zbrodni i "wystawiła" Niemcowa na strzały. Możliwe, że zabójstwo rozegrało się na oczach śledzących opozycjonistę agentów, a być może za przyzwoleniem władz?


źródło: tvc.ru

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.