Facebook Google+ Twitter

Zabójstwo byłego czeczeńskiego deputowanego w Moskwie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-24 20:53

W centrum Moskwy został zastrzelony Rusłan Jamadajew, były czeczeński deputowany - w latach 2003-2007 - do rosyjskiej Dumy.

Młodszy brat zastrzelonego Isu Jamadajew w wywiadzie dla rozgłośni „Echo Moskwy" nie wykluczał, że za zabójstwem może stać Ramzan Kadyrow, prezydent Czeczenii. Na razie brak odpowiedzi na te insynuacje ze strony prezydenta Kadyrowa.

Rosyjskie media zwracają uwagę, że klan Jamadajewów jest skłócony z prezydentem Kadyrowem. Niedawno, ze względu na oskarżenia Kadyrowa, musiał ustąpić z dowodzenia elitarnym czeczeńskim batalionem „Wostok" kolejny z braci Jamadajewów - Sulim. Obie rodziny - Kadyrowów i Jamadjewów są prorosyjskie i jednocześnie walczą o wpływy w Czeczenii.

Ramzan Kadyrow w wywiadzie dla gazety "Komsomolskaja Prawda" wsparł rosyjską interwencję w Gruzji i powiedział, że „Rosja to rodzona matka". Sulim Jamadajew niedawno walczył w Gruzji po stronie rosyjskiej.

Julia Łatanina, komentatorka „Nowoj Gazety", uważa, że zabójstwo może być wynikiem wrogości między obu rodzinami czeczeńskimi i nie wyklucza, iż ktoś z przeciwników Jamadajewów mógł wykorzystać tę wrogość.

Rosyjskie służby porządkowe twierdzą, że na razie za wcześnie na wysuwanie wersji dotyczących zabójstwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.