Facebook Google+ Twitter

Zabójstwo gen. Papały: Śledztwo przeniesione do Łodzi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-19 21:05

Na początku przyszłego tygodnia do Łódzkiej Prokuratury Apelacyjnej mają dotrzeć dokumenty w sprawie zabójstwa generała Marka Papały. Decyzję o przeniesieniu śledztwa z Warszawy do Łodzi ogłosił dwa dni temu Prokurator Krajowy.

Rzecznik Prokuratury Krajowej, Katarzyna Szeska zauważa, że w przeanalizowanie akt zgromadzonych przez 11 lat łódzcy śledczy będą musieli włożyć dużo pracy. Ma jednak nadzieję, że przyczyni się to do nowego spojrzenia na sprawę.

Łódzcy prokuratorzy mają ponownie przeanalizować bardzo wnikliwie cały materiał dowodowy zgromadzony w śledztwie. Muszą też przeanalizować wersje śledcze, które były brane pod uwagę w celu ustalenia nowych dowodów pozwalających na wyjaśnienie okoliczności zabójstwa byłego szefa Komendy Głównej Policji.

Śledztwo będą prowadzić prokuratorzy z 5-tego wydziału do spraw przestępczości zorganizowanej. Rzecznik Prokuratury Krajowej podkreśla, że decyzja o przeniesieniu sprawy z Warszawy do Łodzi nie powinna być traktowana jako brak zaufania do prokuratorów warszawskich.

Katarzyna Szeska przypomina, że zdaniem Prokuratora Krajowego warszawscy prokuratorzy powinni skoncentrować się przede wszystkim na postępowaniu sądowym prowadzonym w związku ze skierowanym przez nich aktem oskarżenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.