Facebook Google+ Twitter

Zabójstwo generała Papały. Nowy, sensacyjny wątek w sprawie!

Dziennikarze TVN24 ustalili, że w sprawie zabójstwa Komendanta Głównego Policji generała Marka Papały pojawił się nowy wątek. Sensacyjne zeznania złożył 52-letni Piotr K. ps. "Broda", który w 2010 r. został świadkiem koronnym w sprawie Andrzeja Zielińskiego "Słowika" i Ryszarda Boguckiego, wcześniej oskarżonych o współudział w zabójstwie Papały.

Dziennikarzom www.tvn24.pl zgodę na ujawnienie relacji "Brody" udzielił Sąd Okregowy w Warszawie, w którym toczy się proces "Słowika" i Boguckiego. "Broda" ujawnił w jego trakcie, że zabójstwa generała Papały mieli dokonać dwaj Rosjanie, którymi opiekował się na zlecenie pruszkowskiej mafii. Oskarżył też słynnego policjanta Sławomira O. o to, że był on zamieszany w zabójstwo szefa policji.

Marek Kujawski, wiceszef Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi potwierdził dla TVN24: "Badamy rolę Rosjan i Sławomira O. To jeden z bieżących wątków w śledztwie w sprawie zabójstwa generała Papały".

"Broda" na polecenie Pruszkowa został na wiosnę 1998 r. kierowcą Rosjan. Woził ich m.in. do Łodzi, gdzie odebrali plecak z tajemniczą zawartością. Mieli też gościć w restauracji "Wiedeńska" i poznali tam jej właścicielkę, żonę Mirosława Drzewieckiego. Łódzka prokuratura oficjalnie potwierdziła dla TVN24, że prokuratorzy w czerwcu przesłuchali żonę polityka.

"Broda" złożył też sensacyjne zeznania dotyczące komisarza O. W 2001 r. był on znanym policjantem, ścigającym groźnych przestępców i był u szczytu kariery. Zagrał sam siebie w dokumentalnym filmie Patryka Vegi "Prawdziwe psy" oraz posłużył za pierwowzór postaci "Desperado" w filmie "Pitbull". Komisarz O. odszedł z policji w 2001 r.

"Broda" twierdzi, że komisarz Sławomir O. był skorumpowany i współpracował z nim. Miał też jeździć z Rosjanami na rekonesans do miejsca, w którym generał Papała budował dom oraz udostępnił im operacyjne mieszkanie policyjne. W kilka godzin po śmierci generała, jak twierdzi "Broda", komisarz O. spotkał się z nim i powiedział, że jest pewny, iż generała Papałę zabił Rosjanin, który tego wieczoru był u niego w domu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

e
  • e
  • 16.08.2011 16:41

Pan Broda ma wyjątkowe informacje ze światka przestępczego, niedawno był świadkiem koronnym ws P Blidy , teraz Papały .Dlaczego milczał tyle lat ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.