Facebook Google+ Twitter

Zabrze. 10 maja początek IX Międzynarodowej konferencji naukowej

10 maja w Zabrzu rusza dwudniowa IX Międzynarodowa konferencja naukowo - praktyczna. Hasłem przewodnim będzie „Innowacyjność w zarządzaniu obiektami dziedzictwa przemysłowego dla turystyki”.

plakat IX Międzynarodowej konferencji naukowo - praktycznej w Zabrzu / Fot. scan plakatuŚląsk posiada bardzo dużo zabytków przemysłowych. Znajduje się tam wiele obiektów po kopalniach, hutach oraz innych zakładach przemysłu ciężkiego jak też różne obiekty historycznie związane z regionem.

Pośród entuzjastów zabytków regionu, w 2003 roku powstał pomysł zorganizowania międzynarodowej konferencji na temat „Przemysłowych zabytków” na terenie Zabrza i okolic.

Zmiany polityczne oraz gospodarcze, zmusiły do jak najszybszych działań, celem ocalenia spuścizny poprzednich lat. Obiekty poprzemysłowe ulegają zniszczeniu z powodu braku opieki. Konieczne było jak najszybsze ich pozyskanie od dotychczasowych właścicieli oraz przystosowanie dla potrzeb turystycznych.

Opierając się na europejskich i światowych doświadczeniach, organizatorzy zwrócili się do Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) oraz innych Plakat Międzynarodowych targów turystyki dziedzictwa przemysłowego i turystyki podziemnej” w Zabrzu / Fot. scan plakatu międzynarodowych krajowych instytucji o poparcie. Aby inicjatywa mogła być realizowana zaczęto szukać wsparcie finansowe na ich realizacje.

W pierwszym dniu konferencji nastąpi uroczyste podpisanie międzynarodowego dokumentu. Jest to akt dobrej woli o współpracy w sprawie promocji turystycznych dziedzictwa przemysłowego pomiędzy: Center Historique Minier z Lewarder Francja, National Coal Mining Museum Anglia,
Fotografia z II Konferencji w Zabrzu 2005 roku / Fot. Fot.Henryk Czechowski Landek Park Czechy, Zabytkową Kopalnią węgla Kamiennego Guido w Zabrzu.

Drugim dniu, obok dalszej części obrad konferencji, uczestnicy wezmą udział
w uroczystym otwarciu „Międzynarodowych targów turystyki dziedzictwa przemysłowego i turystyki podziemnej” w Zabrzu.

Tradycyjnie od 9 lat głównymi organizatorami Konferencji są: Urząd Miasta w Zabrzu, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach, Polska Izba Turystyki w Warszawie.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.