Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14546 miejsce

Zabrze: Cafe-Plotki z Jolą Budniak

W restauracji Zielony Ogród w Makoszowach po raz drugi spotkały się panie, skrzyknięte przez Jolę Budniak, aby porozmawiać o nie tylko damskich sprawach.

 / Fot. Barbara Podgórska / Fot. Barbara Podgórska
Poprzednie Cafe Plotki odbyły się w lipcu, w wyłącznie żeńskim gronie. Tym razem zaproszono również panów (wprawdzie przybyli nieliczni) zrywając a genderową „segregacją”. Jednak hasło wywoławcze: „Czy mężczyźni przegrywają ze współczesnymi kobietami? Koniec epoki testosteronu!”, nie do końca zrywało ze stereotypem „rywalizacji płci”.
 / Fot. Barbara Podgórska
Event prowadziła Katarzyna Kleczka – Zdebel, redaktorka naczelna Telewizji Zabrze wraz z Krzysztofem Korwin-Piotrowskim - konferansjerem Teatru Muzycznego w Gliwicach. W programie artystycznym wystąpili: Krzysztof Ster – piosenkarz oraz Martyna i Paulina, tancerki ze Studia Thomas Team w Zabrzu.
 / Fot. Barbara Podgórska
- Cafe-Plotki, to nowa edycja spotkań pań – informuje Jolanta Budniak, duch sprawczy wielu podobnych wydarzeń, niestrudzona animatorka kobiet. - Nowa dlatego, że jestem również pomysłodawczynią i organizatorką Wyspy Kobiet, która to już doczekała się III odsłon. Cafe-Plotki różnią się od Wyspy luźniejszą formułę. Nie ma tutaj znaczenia wiek, zawód. Ważne, aby każda pani czuła się wyjątkowo. A zróżnicowanie wieku, doświadczenia życiowego, czy pozycji zawodowej pozwoli na odmienne spoglądanie na rzeczywistość. Będziemy się spotykać w przyjemnych klimatach, to w plenerach, to w restauracjach, to w fitness klubach. Oczywiście zawsze trzeba być przygotowanym na dyskusje. Zawsze będzie nam towarzyszył temat przewodni, tak jak tym razem. W pierwszym spotkaniu rozmawiałyśmy o uczuciach, czymże jest miłość, czy w dzisiejszych czasach miłość jest luksusem. Poruszyłyśmy również temat okrągłych kształtów, czy pokochać je, czy walczyć z kompleksami. Były wtedy porady „cudownej” diety, można było nabyć ekologiczną biżuterię. No, i coś dla ciała i ducha równocześnie… taniec zumba i nauka podstawowych pozycji jogi.
 / Fot. Barbara Podgórska
W miniony piątek Zielonym Ogrodzie otworzyły się stoiska wizażu i stylizacji. Panie stylistki omówiły trendy mody jesiennej. Radziły paniom i panom, jakie nosić cichy, dodatki, biżuterię, jaki stosować makijaż, aby „ocieplić” jesień i nieuchronną zimę. Swa ofertę przedstawiły również: gabinet podologiczny, centrum medycyny niekonwencjonalnej i firma gastronomiczna.
 / Fot. Ryszard Budniak
Były warsztaty makijażu, malowania paznokci. Adam Jasztal, dietetyk kliniczny prezentował zalecenia dietetyki profilaktycznej i leczniczej. Natomiast certyfikowany terapeuta z Centrum Favor wygłosił prelekcję na temat: Mały złośnik - dziecięcy bunt - jak reagować na wybuchy złości u dziecka, jak uczyć je kontroli ekspresji uczuć, i jak złość wykorzystać na korzyść dziecka.
 / Fot. Ryszard Budniak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.