Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30364 miejsce

Zabrze. Laury Umiejętności i Kompetencji wręczone

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-22 08:32

W Zabrzu 16 stycznia 2010 w Domu Muzyki i Tańca obyła się XVIII uroczysta gala wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji.

Skarbnik Miasta-Zabrze Piotr Barczyk tegoroczny Lauerat "Laury 2009" / Fot. Barbara GarusRegionalna Izba Gospodarcza w Katowicach przyznaje te nagrody już prawie od dwudziestu lat promując przedsiębiorczość. Na gali została wygłoszona laudacja na cześć Diamentowego Laura, którym został marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Wśród wielu wybitnych gości na uroczystości byli m.in. wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek i były minister spraw zagranicznych Andrzej Olechowski.

Jestem dziennikarzem a zarazem mieszkanką Zabrza, tym bardziej będzie mi miło przedstawić Piotra Barczyka, tegorocznego laureata wyróżnionego Złotym Laurem w kategorii: Pro Publico Bono.

Piotr Barczyk mieszkaniec Zabrza. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach na kierunku Organizacja i Zarządzanie. Od wielu lat pracownik samorządowy Urzędu Miejskiego w Zabrzu.
Na początku swojej kariery zawodowej był pracownikiem Wydziału Inwestycji i Rozwoju a od 1997 pełni funkcję skarbnika miasta Zabrze.

Został wyróżniony za wdrażanie nowoczesnego modelu zarządzania finansami w samorządzie. Za wybitne, profesjonalne realizowanie zadań z zakresu finansów publicznych. Za umiejętne wypracowanie zasad współpracy pomiędzy organami samorządowymi a podmiotami gospodarczymi.

Pro Publico Bono, proszę powiedzieć co to za kategoria?
- Dosłownie mówiąc znaczy „Dla dobra publicznego, dla dobra ogółu”. I powinno to rzutować
na każdą dziedzinę gospodarki. Jestem tylko urzędnikiem, dlatego tym bardziej byłem zaskoczony tak zaszczytnym wyróżnieniem.

Jakie emocje towarzyszą w „takiej” chwili, mając na uwadze, jakie poprzednio wybitne osobistości i autorytety zostały już wyróżnione (Ojciec św. Jan Paweł II, prof. Władysław Bartoszewski, Andrzej Wajda i wielu innych)?
- Tak, emocje są ogromne. Laury śląskie mają charakter regionalny, lecz mają to do siebie, że nie tylko dostrzegają ludzi ze Śląska, ale również wszystkich tych, którzy dla całej społeczności, dla
idei są osobami znaczącymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.