Facebook Google+ Twitter

Zabrze: otwarcie zabytkowej Kopani Węgla Kamiennego "Guido"

Zabrzańska zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego „Guido” jest jedynym w Polsce miejscem,w którym turyści mają niepowtarzalną okazję nie tylko zobaczyć eksponaty dotyczące pracy górników,lecz także zjechać w głąb kopalni w górniczym ekwipunku.

Plan uroczystego otwarcia (dostępny na oficjalnej stronie kopalni: www.kopalniaguido.pl) przewiduje atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla miłośników kabaretów czy salsy. Impreza rozpoczyna się 16 czerwca, o godzinie 14.00 i trwa do późnych godzin wieczornych. Zostanie uwieńczona m. in. pokazem sztucznych ogni.

Kopalnia będzie udostępniona dla zwiedzających na dwóch poziomach: 170 metrów – tam będzie można zobaczyć historię górnictwa na obszarze Śląska oraz zapoznać się z metodami wydobycia węgla stosowanymi na przełomie XIX i XX wieku – oraz 320 metrów (ten poziom zostanie oddany pod koniec 2008 roku).

Na zwiedzających kopalnię czekają przewodnicy oraz liczne atrakcje – emocjonujący zjazd pod ziemię, ciekawa gra świateł i dźwięku, niepowtarzalne eksponaty. Ceny biletów nie są wygórowane: bilet normalny kosztuje 14 zł, ulgowy – 10 zł, a grupowy – 7 zł. Kopalnia jest otwarta dla zwiedzających w okresie wakacyjnym od czwartku do niedzieli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.06.2007 22:24

(+) Skoro beda fotki... to plusik :-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Janusz, bedą fotki!! Obiecuję!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.06.2007 11:14

O! Jak bede kiedys w Zabrzu, to nie omieszkam tam zajrzec! Szkoda tylko, ze nie ma zadnych fotek ;(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.