Facebook Google+ Twitter

Zabrze. Pijana lekarka leczyła pacjentów

Minionej nocy w Zabrzu policjanci zatrzymali 44-letnią lekarkę, która pełniła dyżur w jednej z całodobowych przychodni w mieście. Grożą jej trzy lata więzienia, a właściciel placówki zapowiedział, że jeszcze dziś zerwie z nią kontrakt.

Policjanci z Zabrza zatrzymali pijaną lekarkę / Fot. Grzegorz FrankiW nocy z niedzieli na poniedziałek funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu otrzymali anonimową informację, że w całodobowej przychodni lekarskiej w dzielnicy Makoszowy dyżurująca lekarka jest pijana. Po przybyciu na miejsce zdarzenia mundurowi stwierdzili u 44-letniej kobiety ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W czasie feralnego dyżuru pani doktor przyjmowała zgłaszających się pacjentów, a policja zabezpieczyła świadczącą o tym dokumentację medyczną.

Kobieta zatrudniona była przez prowadzącą przychodnię Fundację "Unia Bracka" od roku 2004. Do tej pory nie było z nią problemów tego typu. - To oczywiste, że jeszcze dziś rozwiązany zostanie kontrakt na świadczenie usług medycznych z tą panią - oświadczył dla Wiadomości24.pl prezes fundacji, Mirosław Sobczak.

Lekarka przyznała się do spożywania alkoholu przed rozpoczęciem dyżuru, a policjanci ustalają, czy piła go również w trakcie jego trwania. W przypadku, gdy prokuratura postawi zatrzymanej kobiecie zarzut narażenia pacjentów na utratę zdrowia lub życia, będzie jej grozić nawet trzy lata pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Niedawno toczyła się, dość cicha zasadniczo, debata o potrzebie istnienia Rzecznika Praw Lekarzy. W tym wypadku jestem zdecydowanie za - dożywotni zakaz wykonywania zawodu!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.09.2010 17:31

Nie pierwszy i nie ostatni to przypadek lekarza na rauszu, przeniesie się do innej przychodni i dalej swój niecny proceder leczenia ludzi w pijanym widzie będzie uprawiała. To jest Polska, smutne ale prawdziwe. Za czujność DO 5* :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No co, idzie sezon przeziębień, musiała się jakoś zdezynfekować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.