Facebook Google+ Twitter

Zabrze - po cukrzykowym spotkaniu

W dniu 4 lutego, w hotelu Ibis w Zabrzu odbyła się prelekcja na temat przyczyn i zapobiegania powstania cukrzycy. Wykład poprowadził pracownik apteki Dbam o Zdrowie.

Mgr Joanna Mikuła oraz słuchacze wykładu na temat cukrzycy. / Fot. Jolanta Maria BudniakZainteresowanie spotkaniem było ogromne. Świadczy to, że społeczeństwo zaczyna mieć świadomość, iż na cukrzycę zachorować może każdy. Elementarna wiedza jest potrzebna, by symptomy mówiące o tej groźnej chorobie nie zostały zbagatelizowane już na początku jej przebiegu.

Uczestnicy spotkania. / Fot. Jolanta Maria BudniakDzięki organizowaniu tematycznych spotkań o cukrzycy, społeczeństwo nie tylko zaczyna być doinformowane, ale przy okazji ludzie wymieniają się swoimi doświadczeniami, doradzają sobie wzajemnie. Czują się bezpieczniej, wiedząc, że nie zostają sami z problemem, ze swoją chorobą. Wychodząc ze spotkania są już ze sobą zaprzyjaźnieni, bogatsi nie tylko w wiedzę, ale również o nową znajomość.

Uczestnicy spotkania. / Fot. Jolanta Maria BudniakNa zakończenie wykładu wśród zebranych zostało rozdzielonych 10 gleukometrów. Każdy uczestnik natomiast otrzymał broszurę z podstawową informacją o cukrzycy.

W imieniu wszystkich słuchaczy dziękuję kierownikowi apteki za zaangażowanie się w zorganizowaniu spotkania, pani Joannie Mikule oraz dyrekcji hotelu Ibis za udostępnienie sali konferencyjnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Roman Mocz
  • Roman Mocz
  • 07.02.2011 10:58

Każdy sposób przekazywania wiedzy dla cukrzyków jest dobry.
Ja jestem cukrzykiem i mam własną stronę internetową
www.cukrzycaseniora.szablon.pl
poprzez którą rozprowadzam darmowo wykonane przeze mnie
programy komputerowe dla cukrzyków

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maciej K.
  • Maciej K.
  • 06.02.2011 20:51

Szkoda, że tego typu imprezy odbywają się sporadycznie - bardzo pozytywne, że to farmaceuci, którzy na co dzień kontaktują się z pacjentami są w stanie przekazać tak konkretną i potrzebna wiedzę - DUŻY PLUS dla organizatorów!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Inicjatywa ze wszech miar godna naśladownictwa, brawa dla zabrskich farmaceutów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.