Facebook Google+ Twitter

Zabrze - po cukrzykowym spotkaniu

W dniu 4 lutego, w hotelu Ibis w Zabrzu odbyła się prelekcja na temat przyczyn i zapobiegania powstania cukrzycy. Wykład poprowadził pracownik apteki Dbam o Zdrowie.

Mgr Joanna Mikuła oraz słuchacze wykładu na temat cukrzycy. / Fot. Jolanta Maria BudniakZainteresowanie spotkaniem było ogromne. Świadczy to, że społeczeństwo zaczyna mieć świadomość, iż na cukrzycę zachorować może każdy. Elementarna wiedza jest potrzebna, by symptomy mówiące o tej groźnej chorobie nie zostały zbagatelizowane już na początku jej przebiegu.

Uczestnicy spotkania. / Fot. Jolanta Maria BudniakDzięki organizowaniu tematycznych spotkań o cukrzycy, społeczeństwo nie tylko zaczyna być doinformowane, ale przy okazji ludzie wymieniają się swoimi doświadczeniami, doradzają sobie wzajemnie. Czują się bezpieczniej, wiedząc, że nie zostają sami z problemem, ze swoją chorobą. Wychodząc ze spotkania są już ze sobą zaprzyjaźnieni, bogatsi nie tylko w wiedzę, ale również o nową znajomość.

Uczestnicy spotkania. / Fot. Jolanta Maria BudniakNa zakończenie wykładu wśród zebranych zostało rozdzielonych 10 gleukometrów. Każdy uczestnik natomiast otrzymał broszurę z podstawową informacją o cukrzycy.

W imieniu wszystkich słuchaczy dziękuję kierownikowi apteki za zaangażowanie się w zorganizowaniu spotkania, pani Joannie Mikule oraz dyrekcji hotelu Ibis za udostępnienie sali konferencyjnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Roman Mocz
  • Roman Mocz
  • 07.02.2011 10:58

Każdy sposób przekazywania wiedzy dla cukrzyków jest dobry.
Ja jestem cukrzykiem i mam własną stronę internetową
www.cukrzycaseniora.szablon.pl
poprzez którą rozprowadzam darmowo wykonane przeze mnie
programy komputerowe dla cukrzyków

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maciej K.
  • Maciej K.
  • 06.02.2011 20:51

Szkoda, że tego typu imprezy odbywają się sporadycznie - bardzo pozytywne, że to farmaceuci, którzy na co dzień kontaktują się z pacjentami są w stanie przekazać tak konkretną i potrzebna wiedzę - DUŻY PLUS dla organizatorów!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Inicjatywa ze wszech miar godna naśladownictwa, brawa dla zabrskich farmaceutów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.