Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27936 miejsce

Zabrze - rozwojowe miasto

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-09 10:17

Współautorzy: Ewa Żuchowska

Zabrze zmienia się. Pełno w nim małych i średnich przedsiębiorców, którzy z pomocą nowoczesnych technologii chcą osiągnąć sukces. Nie bez powodu nazywa się to miasto miastem turystyki przemysłowej. O Zabrzu opowiedziała nam Pani prezydent.

Poczta. Zabrze. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Zabrze_-_Poczta_G%C5%82%C3%B3wna_01.jpgJacek Andrzej Kwiatkowski: Jakie najważniejsze stałe atrakcje turystyczne mogą przyciągnąć gości do Zabrza w sezonie zimowym?
Małgorzata Mańka-Szulik: - Od kilku lat stawiamy w Zabrzu na rozwój turystyki przemysłowej. Kopalnia Guido już teraz przyciąga tysiące odwiedzających z Polski i z zagranicy. Zapraszam do Zabrza, gdzie na turystów oczekują nie tylko atrakcje szlaku zabytków przemysłowych. Bogatą ofertę przygotowuje również Dom Muzyki i Tańca. Miłośników sztuki nie zawiodą przedstawienia w Teatrze Nowym, a melomanów zachwycą występy Filharmonii Zabrzańskiej. Staramy się w Zabrzu również tworzyć odpowiednie warunki do rekreacji i uprawniania sportu. Nasze miasto jest miejscem gościnnym, przyjaznym i pełnym energii.

Proszę polecić naszym Czytelnikom najlepsze imprezy w okresie luty-marzec, dla których warto przyjechać tutaj nawet z drugiego końca Polski.
- Jest wiele miejsc, które warto odwiedzić. Pełno w naszym mieście atrakcji turystycznych, jak i imprez kulturalnych. Jedną z nich jest koncert zespołu Gotan Project, który odbędzie się już 23 lutego 2011 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Albo choćby znany już widzom spektakl "Klimakterium i już..", który będzie oglądany po raz piąty na deskach DMiT. Warto się u nas pojawić również na Flamenco namiętnie - spektaklu muzyczno-taneczny w reżyserii Krystyny Jandy w wykonaniu grupy Corazon Flamenco (12 lutego 2011), lub czwartkowe spotkania w Muzeum Miejskim - na temat propagandy z okresu plebiscytu na Górnym Śląsku (23 marca 2011).

Więcej informacji: NajlepszeImprezy.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.