Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25055 miejsce

Zabrze - turystyczny ewenement na europejską skalę. Zdjęcia

„Niech żyje Zabrze! Najbardziej śląskie ze wszystkich miast Śląska, a więc najbardziej polskie z całej Polski!”. Te słowa wypowiedział na wiecu generał Charles de Gaulle we wrześniu 1967 roku. Co dzisiaj Zabrze ma do zaoferowania, czym może się szczycić i co jest powodem jego dumy? Zapraszam do galerii.

1 z 31 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego "Guido". Tutaj bije serce Zabrza, przyciągając turystów z całego świata. Dlatego właśnie z tego miejsca rozpoczniemy fotograficzny spacer i zjedziemy 320 metrów pod ziemię.Fot. Krzysztof Wyszko
Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego "Guido". Tutaj bije serce Zabrza, przyciągając turystów z całego świata. Dlatego właśnie z tego miejsca rozpoczniemy fotograficzny spacer i zjedziemy 320 metrów pod ziemię.
Fot. Krzysztof Wyszko

Wybrane dla Ciebie:


Informacje z regionu
pomorze.naszemiasto.pl


Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Pani Grażyno, panie Andrzeju. Moim zadaniem nie było tutaj podać na tacy każdego z wymienionych obiektów, a jedynie sprowokować do podróży i zobaczenia ich na żywo. Dlatego druga część galerii, którą przygotowywuję, będzie miała podobne rozmiary. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.11.2012 10:52

Trudno przebrnąć przez 34 zdjęcia w jednej galerii.
Myślę, że korzystniej by było rozbić je tematycznie - np. kopalnia, architektura, ludzie - gdyż w całej tej różnorodnej masie giną perełki takie jak: modernistyczny hotel, fasada kościoła św. Józefa, wieża ciśnień czy zabytkowe budynki z pruskim murem i czerwoną cegłą (te budynki są przecież charakterystyczne dla Górnego Śląska). Natomiast potężne koła na szczycie wież wyciągowych robią wielkie wrażenie i są fantastyczne skadrowane!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne zdjęcia:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tak, Zabrze dzisiaj mają się czym szczycić. Nawet Guido wyładniało. Dziękuję za ciekawą wycieczkę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Materiał świetny, kadry prezentujące Zabrze z konkretnym opisem. Natomiast, co do cytatu Generała... można mieć pewne, ale. Pozdrawiam z piątką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.