Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23625 miejsce

Zabrze. Z myślą o pacjentach udowodnili, że można

Kryzys i niewydolny system sprawiają, że sytuacja w służbie zdrowia wciąż jest dramatyczna. Ale są szpitale, które dzięki wielkiemu zaangażowaniu pracowników i fachowemu zarządzaniu, odnoszą sukcesy.

Dyrektor Szpitala Klinicznego nr 3 w Zabrzu Aniela Wlizło / Fot. Jolanta Maria BudniakZabrze jest miastem, które może być dumne z osiągnięć medycznych i dobrego zarządzania, a inwestycje przynoszą tu efekty.

Takim przykładem jest Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 3, zarządzany przez dyrektor Anielę Wlizło. Kilka dni temu uroczyście otwarto nowy Oddział Dzienny Rehabilitacji Ogólnoustrojowej oraz oddano do użytku nowy budynek Pracowni Bakteriologii Gruźlicy z jednoczesnym otwarciem Pracowni Tomografii Komputerowej.

Prezydent Miasta Zabrza Małgorzata Mańka Szulik / Fot. Jolanta Maria BudniakOd pięciu lat szpital ma dodatni wynik finansowy, który daje komfort pracy i bezpieczeństwo pacjentom. Powoduje również, iż instytucja taka staje się wiarygodnym partnerem dla wielu dostawców. W ostatnich latach dla szpitala zakupiono wiele specjalistycznych urządzeń medycznych, jak również w zakresie oferty diagnostyczno-terapeutycznej. Zakupiono m.in. aparat do bronchoskopii fluorescencyjnej, aparat do leczenia zmian wewnątrzoskrzelowych poprzez elektroresekcję i koagulację argonową, aparat do diagnostyki bezdechu sennego, cyfrowy aparat RTG oraz aparat do tomografii komputerowej.

 / Fot. Jolanta Maria BudniakDzięki dofinansowaniu przez darczyńców, szpital mógł zostać wyposażony w aparaturę do Pracowni Bakteriologii Gruźlicy, co daje możliwość automatycznego systemu do hodowli, detekcji i określenia lekowrażliwości dla mycobacteirum, genetycznego systemu do wykrywania i typowania prątków gruźlicy.

Podczas uroczystości dyrektor Aniela Wlizło podkreśliła, iż ma nadzieje, że nowo oddane inwestycje przyczynią się do wyraźnego polepszenia warunków i jakości świadczonych przez szpital usług medycznych. Komfortowe warunki, wysokiej jakości sprzęt oraz profesjonalnie przygotowany personel pozwolą utrzymać szpital na właściwym poziomie.

- Najważniejszą sprawą dla personelu, jest dobro pacjenta. Chcemy, aby czuł się u nas komfortowo i bezpiecznie - pokreśliła na zakończenie Aniela Wlizło.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Przypuszczalnie każdy szpital miałby szanse działać w dobrej kondycji, gdyby sprawami finansowymi zajmowali się ludzie, którzy się na tym znają! Lekarz, to nie ekonomista - lekarz powinien leczyć!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.