Facebook Google+ Twitter

Zabrzmi legendarny rock!

Rusza trzecia edycja Festiwalu Legend Rocka. Ta doroczna impreza odbywa się w amfiteatrze podsłupskiej Doliny Charlotty i łączy pokolenia fanów muzyki rockowej. Słuchają jej i bawią się przy niej... dziadkowie z wnukami!

I znów publiczność do późnych godzin nocnych będzie się nie tylko bawić przy muzyce legend rocka, ale i snuć refleksje. Taka to muzyka! / Fot. Ryszard K. Hetnarowicz- Ta muzyka jest wiecznie żywa – przekonuje Mirosław Wawrowski, pomysłodawca i dyrektor organizacyjny festiwalu. - To ona towarzyszyła naszej młodości. Przy niej pierwszy raz kochaliśmy, pierwszy raz przeżywaliśmy sercowe zawody... Poza tym miała ona wymiar z trudem osiąganego dobra! To przecież przemycane z Zachodu, pożyczane lub wystane w kolejce płyty! A do tego teksty, które niosły treści, były lekarstwem na szarość i beznadzieję tamtej codzienności. Czy takie dziedzictwo może wyzwalać negatywne emocje? Czy nie służy porozumieniu pokoleń?

Dwa poprzednie festiwale pokazały, że zarówno gwiazdy zagranicznej jak i polskiej estrady lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku potrafią emanować energią i wciągać do wspólnej zabawy. Ich przeboje nadal są znane, nie straciły na nośności, a w ich odbiorze nie przeszkadzają nawet kaprysy aury. Nie inaczej zapewne będzie i w tym roku.

Przekonać się o tym będzie można już 24 lipca o godz. 21. W amfiteatrze w Dolinie Charlotty wystąpią dwie gwiazdy. Pierwszą z nich jest The Troggs, grupa znana z takich przebojów jak
„Wild Thing” czy „Love Is All Around Me”, które w latach 1966-67 znajdowały się na czołowych miejscach brytyjskiej list przebojów. Zdobywanie rynku amerykańskiego mogli rozpocząć na dobre dopiero po ich trasie koncertowej w roku 1968. Ciekawostką jest to, że pierwotnie mieli się nazywać... The Trogglodyts, ale zgodnie stwierdzili, że ostre riffy gitary i kontrowersyjne teksty aż tak prowokacyjne nie są.

Po nich na amfiteatralnej scenie zamelduje się grupa Wishbon Ash. Ten drugi brytyjski zespół największe sukcesy święcił w latach 70. Połączenie muzyki progresywnej i hard rocka dało ciekawe, wysublimowane efekty. Andy Powell, lider grupy, jako pierwszy wprowadził dwie gitary prowadzące. Publiczność ze szczególnym zainteresowaniem czekać będzie na utwory z ich przebojowej płyty „Pilgrimage”.

Równie atrakcyjnie w Dolinie Charlotty zapowiada się sobota. Stać będzie pod znakiem glamrocka. Tego dnia zagrają tak znane zespoły jak Slade i T.Rex. Żadnego z nich starszym fanom rocka nie trzeba przedstawiać. A jeśli w amfiteatrze zabrzmią pierwsze frazy takich hitów jak „Far, Far Away” i „Everyday” (Slade) czy „Get It On” i „Children of the Revolution” (T. Rex) także publiczność rekrutująca się z młodszych pokoleń bezbłędnie rozpozna wykonawców.
Po tych dwóch lipcowych dniach festiwalu na kolejne atrakcje związane z legendami rocka trzeba będzie poczekać do 14 sierpnia. Wówczas widowni zaprezentują się takie grupy jak The Yardbirds, Sweet, Nazareth czy Budgie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 24.07.2009 19:29

No to bawią się ludzie w Słupsku. Świetna impreza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.