Facebook Google+ Twitter

Zaburzenia erekcji – problem wielu Polaków

Na zaburzenia erekcji cierpi ponad 3 mln mężczyzn w Polsce, przy czym coraz częściej dotykają one młodszych mężczyzn. Co je wywołuje i jakie działania podjąć, aby powrócić do pełnej sprawności seksualnej?

Kiedy pojawia się niemoc

O problemie można mówić nie tylko w przypadku braku lub zaniku erekcji, ale również w momencie, gdy jest ona niepełna, czyli np. osiągnięcie wzwodu jest możliwe, ale penis jest zbyt słabo usztywniony, aby dokonać penetracji. Do tej samej kategorii należy zaliczyć wzwody krótkotrwałe, które ustają jeszcze przed wytryskiem.

Do wzwodu nie dochodzi lub jest on niepełny w momencie, gdy ukrwienie penisa jest zbyt małe – powoduje to również niewłaściwą cyrkulację krwi w jego ciałach jamistych. Co powoduje taki stan rzeczy?

Przyczyn należy szukać w sposobie życia, przebytych lub towarzyszących urazach i chorobach lub też w psychice. Jeśli mówimy o pierwszej kategorii, warto wskazać tutaj na nałogowe palenie papierosów, niewłaściwą dietę, picie dużych ilości alkoholu, brak ruchu. Drugą grupę stanowią np. uszkodzenia naczyń krwionośnych i nerwów w miednicy, urazy kręgosłupa oraz choroby cywilizacyjne – miażdżyca, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze. Z kolei czynniki psychogenne pojawiają się w momencie, gdy mężczyzna często przeżywa stres (np. spowodowany pracą), lęk, ma obniżone poczucie własnej wartości lub w przeszłości miał styczność z negatywnymi wzorcami zachowań seksualnych.

Niezastąpiona ona

Kiedy mężczyzna doświadcza pierwszych niepowodzeń związanych z brakiem wzwodu, początkowo czuje wstyd i zażenowanie, jednak w miarę utrzymywania się problemu, narasta w nim kompleks męskości, co powoduje silny stres, często zamknięcie się w sobie i brak komunikacji z partnerką, a czasem również agresję.

W pokonywaniu zaburzeń tego typu bardzo istotna jest postawa partnerki. Często bywa tak, że zdaje sobie ona sprawę z tego, że problem ten może zaszkodzić przyszłości związku i obwinia samą siebie o taki stan rzeczy. Martwi się, że przestała być atrakcyjna dla partnera, zaczyna analizować jego zachowanie, a nierzadko podejrzewa go o zdradę. Tutaj potrzebna jest analiza, owszem, ale warto porozmawiać na ten temat z partnerem otwarcie, okazując duże wsparcie i zrozumienie. Dobrze jest dać mu odczuć, że nie jest z tym sam oraz motywować go do walki z zaburzeniami.

Pierwszy krok

W walce z zaburzeniami erekcji najważniejszy jest pierwszy krok, mniejszy lub większy, np. włączenie do codziennej diety więcej warzyw i owoców, częstsze korzystanie z roweru, ograniczenie ilość wypalanych papierosów, zadbanie o odpowiednią suplementację i dobry sen, czy w końcu zasięgnięcie porady u specjalisty (np. dietetyka, urologa, psychologa etc.). Ten pierwszy krok nigdy nie jest prosty, jednak jest najważniejszy – to właśnie on daje szansę na zmianę i pozwala odkryć nowe możliwości, które pozwolą odmienić życie seksualne.

Więcej informacji na stronie erozonmax.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.