Facebook Google+ Twitter

Zabytkowe atrakcje województwa łódzkiego w Galerii 87

Nie rozczaruje się ten, kto zajrzy do łódzkiej Galerii 87. Wystawiane są w niej 42 fotografie przedstawiające atrakcje okolic miasta. Autor fotogramów Piotr Szczegłów przejrzyście ukazuje piękno zabytków województwa.

Tum, świątynia romańska - XII w. / Fot. Mirosława Kasowska Wystawa zatytułowana „Zabytki regionu łódzkiego część I” jest dość obszernym przeglądem ciekawych obiektów usytuowanych w tej części Polski. Całość ułożona jest w taki sposób, że klarownie prowadzi nas od jednej miejscowości do drugiej, a następnie do kolejnej. Mamy tu zarówno widoki ogólne jak i wiele detali. Autor zdjęć - niewątpliwie - z jednej strony wybierał te, które są piękne, ale z drugiej także te, które są interesujące i mają wartość historyczną.

Domaniewice, kaplica p.w. Najświętszej Marii Panny - XVII w. / Fot. Mirosława Kasowska Artysta nierzadko fotografował w miejscach słabo znanych nawet samym łodzianom. Wystawa uświadamia więc jak wiele w turystycznej materii województwo łódzkie ma do zaoferowania i jednocześnie jest niejako przewodnikiem podpowiadającym zarówno mieszkańcom miasta jak i turystom gdzie można się wybrać na krótką wycieczkę poza jego granice.

Tubądzin, Muzeum Walewskich. / Fot. Mirosława Kasowska Dzięki prezentacji wiemy jakie miejscowości warto odwiedzić. Są to Lipce Reymontowskie, Boguszyce, Inowłódz, Sulejów, Studzienne-Poświętne, Sieradz, Ożarów, Tubądzin, Zgierz, Tum, Marzyce, Krośniewice, Oporów, Łowicz, Nieborów i Domaniewice.

Sieradz, Muzeum Okręgowe w Sieradzu, w skansenie dawne gospodarstwo rzeźbiarza Sz. Muchy. / Fot. Mirosława Kasowska Usytuowane tam obiekty nie są nadmiernie rozległe, więc na zwiedzanie każdego z nich nie potrzeba dużej ilości czasu. A kto nie będzie mógł pozwolić sobie na krajoznawczą wycieczkę po tym terenie może przynajmniej zadowoli się wystawą prezentowaną przy ul. Piotrkowskiej 87. Dzięki niej można bowiem w pewnym stopniu poznać okolice Łodzi nie wyjeżdżając z niej.

Ożarów, Muzeum Wnętrz Dworskich. / Fot. Mirosława Kasowska Prezentacja tej wystawy o angielskim tytule „Main Tourist Attractions of the Region of Łódź” w okresie letnim to wyjątkowo dobry pomysł. Czynna ma być do 5 sierpnia, ale to przecież dopiero I część cyklu Piotra Szczegłowa o tej tematyce. Później będzie można oglądać dwa kolejne zestawy. Oficjalny wernisaż przeglądu odbędzie się wraz z uruchamianiem III – ostatniej części. Ma to mieć miejsce we wrześniu.

Galeria 87 mieszcząca się przy ul. Piotrkowskiej 87 jest placówką Urzędu Miasta Łodzi. Głównie prezentuje twórczość artystów łódzkich oraz pochodzących z miast partnerskich Łodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Tak, zgadza się, to tylko niewielka część.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście te wyróżnione "na czarno" miejscowości to tylko "kropla w morzu" zabytków województwa łódzkiego :)


(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za informacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.