Facebook Google+ Twitter

Zabytkowe auta i motocykle w Miedzianej Górze. Niezwykłe, rzadkie i kolekcjonerskie egzemplarze

W sobotę, 20 sierpnia w Miedzianej Górze (świętokrzyskie) rozpoczął się X Świętokrzyski Zlot Motocykli SHL i pojazdów zabytkowych. Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystej prezentacji aut i motocykli.

 / Fot. Dawid ŁukasikNa torze wyścigowym Kielce pasjonaci oraz turyści mogli podziwiać często bardzo rzadkie i kolekcjonerskie egzemplarze samochodów, motorowerów skuterów, motocykli innych marek, wyprodukowanych przed 1983 rokiem. Uczestnicy zlotu wzięli udział w Biegu Weterana w dwóch kategoriach płaskiej i górskiej, a około godziny 15 wyruszyli do Chęcin. Tam, na parkingu przy Hali Pod Basztami rywalizowali w konkursie elegancji, o 19 urokliwymi uliczkami Chęcin przejadą do Parku Etnograficznego w Tokarni, gdzie ogłoszona zostanie lista laureatów Weteran Moto Biegu i wręczone nagrody.

 / Fot. Dawid ŁukasikRyszard Wieczorek do Miedzianej Góry przyjechał aż z czterema zabytkowymi samochodami. Renault 4 z 1962 oraz Renault 4 z 1970, a także Zastava 1100 z 1980 roku oraz piękny trabant z 1990 roku to oczka w głowie pana Ryszarda. Na wystawę przyjechał aż ze Stanisławowa koło Mińska Mazowieckiego. Jak sam mówi samochody to całe jego życie. Cieszy się może dawać innym radość. - Rok temu byłem pierwszy raz na Świętokrzyskim zlocie, tym razem postanowiłem przywieść swoją żonę. Przyjechaliśmy z okolic Radomska z motocyklem SHL, jednak po drodze odmówił nam posłuszeństwa i na wystawie musimy uczestniczyć w charakterze widzów – żali się Mariusz Placzyński. W tym roku niestety jest mniej wystawców. I myślę, że mój pojazd wygrałby bez dwóch zdań w konkursie na najładniejszy motocykl – dodaje.  / Fot. Dawid Łukasik

- Zlot organizowany jest po raz dziesiąty, jednak w naszej gminie zabytkowe samochody i motocykle gościmy pierwszy raz – mówi Zdzisław Wrzałka, wójt gminy Miedziana Góra. Jest to pewnego rodzaju promocja nie tylko całego regionu, ale przede wszystkim naszej gminy. Skoro odbywa się taki zlot, to szkoda by nie wykorzystać naszego wspaniałego toru wyścigowego – dodaje.

 / Fot. Dawid ŁukasikW niedzielę organizatorzy zlotu zapraszają do Muzeum Wsi Kieleckiej W Tokarni, gdzie odbędą się próby sprawności jazdy, wybrany zostanie zwycięzca konkursu motobajer i autobajer, a także można liczyć na prezentację pojazdów zabytkowych i nowoczesnych. Będą też koncerty oraz pokazy retro pojazdów. Każdy uczestnik wydarzenia może wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 16.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.