Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9068 miejsce

Zabytkowe samochody zjadą w sobotę do Bytomia

W sobotę 13 września do Bytomia po raz jedenasty zjadą uczestnicy parady pojazdów zabytkowych. Organizatorzy spodziewają się ponad setki aut i jednośladów z całego kraju.

Trójka spośród setki oldsmobilów, jakie zawitały na X. Bytomskiej paradzie pojazdów zabytkowych w roku minionym / Fot. Piotr A.JeleńKoneserów motoryzacji sprzed kilkudziesięciu lat po raz kolejny czeka spotkanie w jednym z najstarszych miast polskich. W tym roku bowiem Bytom obchodzi 760-lecie lokacji miasta i zlot pojazdów z lekką siwizną na masce jest wkomponowany w cykl imprez uświetniających ten jubileusz.

Podobnie jak w zeszłym roku, rejestracja załóg będzie miała miejsce na parkingu przed bytomskim magistratem, o godzinie 8.30. Stamtąd uczestnicy przejadą na parking Centrum Handlowego Plejada, gdzie będzie miała miejsce prezentacja pojazdów i konkursy dla uczestników.

Program imprezy / Fot. Materiał organizatorówNa godzinę 12 przewidziano przyjazd oldsmobilów na Rynek miasta, gdzie zostanie wybrany Mister XI. Parady pojazdów zabytkowych i otrzyma nagrodę prezydenta Bytomia.

Sporo atrakcji w postaci konkursów, zarówno dla uczestników, jak i publiczności, występ muzyczny zespołu Highway, pokazy fryzur i mody motoryzacyjnej minionych lat, to tylko część menu parady.

W zeszłym roku jedną z atrakcji był przejazd Bytomską Koleją Wąskotorową / Fot. Piotr A.JeleńZ kolei dealerzy samochodowi zaprezentują najnowsze ciekawostki światowej motoryzacji. Będzie można spróbować jazdy w symulatorze motocyklowym czy też w symulatorze dachowania samochodem. A jak się możemy poczuć prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu, będzie się można przekonać zasiadając za kółko w alkohologoglach.

Jednym z etapów parady będzie zwiedzanie Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark mieszczącego się w cechowni byłej kopalni węgla kamiennego Rozbark.

13 września 2014 r., godz. 8.30 Bytom - parking przed Urzędem Miejskim

Zobacz też:
Klasyki spod srebrnej gwiazdy
Rajd samochodów zabytkowych w Zbąszyniu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Takiego cabrio Basiu nie było, ale był "Barokowy anioł" - BMW 501 B, nieco młodszy egzemplarz z lat 50-tych; przedstawiony tutaj link

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest to... urok starych aut...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze,
Proszę wyłów dla mnie BMW cabrio z okresu międzywojennego. Może się pojawi, o ile przeżył i nie wylądował na złomie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedziemy spojrzeć, jakie perełki zagoszczą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ech...fajna sprawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.