Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20751 miejsce

Zabytkowe samochody zjadą w sobotę do Bytomia

W sobotę 13 września do Bytomia po raz jedenasty zjadą uczestnicy parady pojazdów zabytkowych. Organizatorzy spodziewają się ponad setki aut i jednośladów z całego kraju.

Trójka spośród setki oldsmobilów, jakie zawitały na X. Bytomskiej paradzie pojazdów zabytkowych w roku minionym / Fot. Piotr A.JeleńKoneserów motoryzacji sprzed kilkudziesięciu lat po raz kolejny czeka spotkanie w jednym z najstarszych miast polskich. W tym roku bowiem Bytom obchodzi 760-lecie lokacji miasta i zlot pojazdów z lekką siwizną na masce jest wkomponowany w cykl imprez uświetniających ten jubileusz.

Podobnie jak w zeszłym roku, rejestracja załóg będzie miała miejsce na parkingu przed bytomskim magistratem, o godzinie 8.30. Stamtąd uczestnicy przejadą na parking Centrum Handlowego Plejada, gdzie będzie miała miejsce prezentacja pojazdów i konkursy dla uczestników.

Program imprezy / Fot. Materiał organizatorówNa godzinę 12 przewidziano przyjazd oldsmobilów na Rynek miasta, gdzie zostanie wybrany Mister XI. Parady pojazdów zabytkowych i otrzyma nagrodę prezydenta Bytomia.

Sporo atrakcji w postaci konkursów, zarówno dla uczestników, jak i publiczności, występ muzyczny zespołu Highway, pokazy fryzur i mody motoryzacyjnej minionych lat, to tylko część menu parady.

W zeszłym roku jedną z atrakcji był przejazd Bytomską Koleją Wąskotorową / Fot. Piotr A.JeleńZ kolei dealerzy samochodowi zaprezentują najnowsze ciekawostki światowej motoryzacji. Będzie można spróbować jazdy w symulatorze motocyklowym czy też w symulatorze dachowania samochodem. A jak się możemy poczuć prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu, będzie się można przekonać zasiadając za kółko w alkohologoglach.

Jednym z etapów parady będzie zwiedzanie Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark mieszczącego się w cechowni byłej kopalni węgla kamiennego Rozbark.

13 września 2014 r., godz. 8.30 Bytom - parking przed Urzędem Miejskim

Zobacz też:
Klasyki spod srebrnej gwiazdy
Rajd samochodów zabytkowych w Zbąszyniu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Takiego cabrio Basiu nie było, ale był "Barokowy anioł" - BMW 501 B, nieco młodszy egzemplarz z lat 50-tych; przedstawiony tutaj link

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest to... urok starych aut...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze,
Proszę wyłów dla mnie BMW cabrio z okresu międzywojennego. Może się pojawi, o ile przeżył i nie wylądował na złomie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jedziemy spojrzeć, jakie perełki zagoszczą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ech...fajna sprawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.