Facebook Google+ Twitter

Zabytkowy cmentarz w Giessen w Hesji. Cz.II [Zdjęcia]

Cmentarz mówiący o historii wielu narodów i zmieniających się czasów. Z uwagi na wartość artystyczną nagrobków i ludzi tam pochowanych, jest zabytkiem.

1 z 20 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Cmentarz zabytkowy w Giessen. Pomnik postawionyczłowiekowi zajmującemu się naukami medycznymi.Fot. Piotr Wierzbicki
Cmentarz zabytkowy w Giessen. Pomnik postawiony
człowiekowi zajmującemu się naukami medycznymi.
Fot. Piotr Wierzbicki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Tak, spostrzeżenia są celujące.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy historycznie materiał. Rzeczywiście cmentarrze w Niemczech są piękne i zadbane, są zieloną oazą gdzie żyje ptactwo. No i wszystko takie zadbane i nikt nie kradnie kwiatów i lampek z grobów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie znam Hesji. Poznałem natomiast kawałek Bawarii, podróżując przez dwa tygodnie po jej pięknych, zielonych wsiach i miastach, bywając też w na koncertach muzycznych i spotkaniach z melomanami w różnych salach koncertowych. Widziałem również jak pieczołowicie dbają Niemcy o miejsca pamięci narodowej i rodzinnej, o swoje domostwa i miejsca zamieszkania. Daleko nam za nimi pod tym choćby względem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki. Jak podsumuję tą wyprawę artykułem, załączę film z tego miejsca. Atmosfera wyjątkowa. Czuje się radość, nie przygnębienie i smutek. Smutasy i ciągle narzekający zbyt mocno dołują. Zamiast iść do przodu, cofają się. W Giessen ludzie dbają o przyrodę. Odpadków po jedzeniu nie wyrzuca się na śmieci, tylko w kompostownik i włącza się je w łańcuch pokarmowy zwierząt i roślin. A ptaki umieją się odwdzięczyć szczególnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Gießen nie miałam okazji być, dlatego dziękuję tym bardziej za pokazanie nam historii tego miasta od tej strony! Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze + za pokazanie zabytkowego cmentarza.
Lekcja historii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.