Facebook Google+ Twitter

Zabytkowy kościoł w Trzęsaczu znów zadrży w posadach!

W Trzęsaczu nad morzem, czerwiec 2012 przejdzie do historii jako czas wydarzeń na skalę światową. Od 6 do 9 czerwca. zabytkowy kościół stanie się miejscem koncertów wirtuozów z różnych stron świata. Cały Trzęsacz zadrży od tonów muzyki instrumentalnej!

Festiwal Muzyki Gitarowej ma już swoje korzenie w historii Trzęsacza. Tym razem jednak "kolejna, piętnasta już edycja festiwalu będzie prawdziwym świętem gitary, a prezentacje młodych wykonawców i wysoki poziom koncertujących muzyków zapewnią uczestnikom wiele niezapomnianych wrażeń" - jak zapowiada główny organizator imprezy - Cezary Strokosz. Jubileuszowa edycja imprezy, uświetniona zostanie ponadto premierami muzycznymi na skalę światową.

W zabytkowym, neogotyckim kościele, 6 czerwca 2012 r. odbędzie się światowa premiera kwintetu na gitarę i smyczki, napisanego przez Marka Pasiecznego, wybitnego gitarzystę i kompozytora. Dzieło nosi tytuł „Concerto charonne” i zostało zadedykowane XV edycji Festiwalu Gitarowego. Kwintet zostanie wykonany przez samego Marka Pasiecznego i Kwartet Śląski.

W programie festiwalu jest także przewidziany występ uznanego wokalisty, gitarzysty i songwritera - Romka Puchowskiego. Wspaniały solista i twórca alternatywnej formacji Von Zeit zagra pełen energii koncert łącząc
dźwięki akustycznej gitary, wokal i bity z iPhone’a.

Ostatniego dnia festiwalu planowana jest premiera "Symboliki Przestrzeni" Eweliny Przysiwek, w wykonaniu kompozytorki (skrzypce), Marty Gargała (fortepian) i Cezarego Strokosza (gitara).

W długi czerwcowy weekend szykuje się więc magiczny czas nad morzem przepełniony pozytywną energią tonów muzyki instrumentalnej na żywo.

Organizatorzy nie zapominają ponadto o wyjątkowych okolicznościach festiwalu. Proponują wspólne oglądanie meczu Polska-Grecja!

Warto nadmienić, że lokalni właściciele dysponują wolnymi noclegami na czas trwania festiwalu, kawiarnie i restauracje kuszą przysmakami, a 8 czerwca dla spragnionych muzyki w okolicznej tawernie odbędzie się nawet kameralny koncert Romana Puchowskiego na żywo.

I to wszystko na naszym Polskim Wybrzeżu! Oby tylko pogoda dopisała!


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.