Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31353 miejsce

Zabytkowym tramwajem na warszawską Pragę

Od soboty na Pragę w Warszawie można dojechać zabytkowym tramwajem. A nawet dwoma tramwajami, bo obsługę ruchu turystycznego na Pradze zapewnia dwóch przewoźników. Fundacja "Centrum Europy" i warszawski ZTM.

wycieczka tramwajem / Fot. Magda GrabowskaPraga jest uznawana za najniebezpieczniejszą i najbiedniejszą dzielnicę Warszawy. Jednocześnie to właśnie na Pradze zachowało się najwięcej cennych zabytków, których większość w innych rejonach stolicy została zniszczona podczas drugiej wojny światowej. Od kilku lat trwa jednak moda na to urokliwe miejsce. W dużej mierze dzięki temu, że na Pradze powstają nowe centra kultury, a policja stara się ograniczać przestępczość na tym obszarze.

Zabytkowy tramwaj. / Fot. Magda GrabowskaW nurt działań mających na celu zmianę wizerunku Pragi wpisują się projekty Fundacji „Centrum Europy”. Fundacja wydała przewodniki po Pradze, doprowadziła także do powstania vortalu tematycznego o Pradze. Dziś Fundacja wprowadziła w życie kolejny projekt pod hasłem „Rzuć, bracie, blagie i jedź na Pragie!”, mający niwelować negatywne stereotypy dotyczące dzielnicy. Mowa o specjalnym zabytkowym tramwaju, który ma dowieźć turystów na Pragę. Z atrakcji można skorzystać za darmo w każdą sobotę i niedzielę do końca sierpnia. Tramwaj odjeżdża z placu Narutowicza o 10, 12 i 14. Co więcej, podczas przejażdżki turyści wysłuchają przewodnika, który będzie opowiadał o najciekawszych atrakcjach Pragi. Osobom, które nadal boją się spacerować praskimi uliczkami, ta oferta umożliwi bezpieczne zapoznanie się z urokami tej części stolicy. Tramwajowa wycieczka kończy się krótkim spacerem po Pradze.

Co ciekawe, z podobną inicjatywą wyszedł warszawski ZTM, który uruchomił dodatkową turystyczną linię tramwajową. Jeśli jednak zdecydujemy się podróżować tą linią, będziemy musieli zapłacić za bilet. W przypadku jazdy na gapę nie unikniemy kary, ponieważ pracownicy ZTM sprawdzają bilety wszystkich pasażerów. Tramwajem nie jedzie przewodnik, pojazd zaś zatrzymuje się na każdym przystanku na trasie Plac Narutowicza – Dworzec Wileński, co powoduje, że jest zatłoczony i w rzeczywistości traci funkcję turystyczną, stając się zwykłym, ale mniej wygodnym środkiem komunikacji.

Oba tramwaje ruszają z placu Narutowicza, niekiedy o tej samej godzinie, są do siebie bardzo podobne, co sprawia, że bardzo łatwo się pomylić i wsiąść do tego pojazdu, którym akurat jechać nie chcieliśmy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Witam, ostatnio miałam niebywałą przyjemność przejażdzki tramwajem W. Niestety nie mogłam nigdzie poza internetem znaleźć informacji nt. godzin odjazdu. Dla tych, którzy chcieliby zasmakować przejażdzki informuję, że odjeżdza on w każdą sobotę do końca wakacji, (wiec już niedługo) z Placu Narutowicza o godz. 10.00; 12.00 14.00. W tramwaju jest przewodnik, który poza tym, że opowiada o Pradze to jeszcze oprowadza po Cerkwi (przy Czterech Śpiących) oraz do Kościoła św. Floriana. To wszystko za darmo!!! Dla tych którzy nie mają ochoty przejść się Pragą mogą wrócić tym samym tramwajem do Placu Narutowicza

Komentarz został ukrytyrozwiń

;-)+

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ dzięki za informację o tym co nowego w Warszawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O właśnie, parę miejsc miałam zamiar zobaczyć. Ciekawy ten vortal tematyczny :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy artykuł, jak będę kiedyś w Wa-wie to przejade się tym tramwajem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.