Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23631 miejsce

"Zachęcam do ryzykowania" - wywiad z Pawłem Tomaszewskim

Od zawsze chciał być aktorem. Zawieszony pomiędzy biegunem teatralnym a filmowym. Niedawno zakończyła się jego przygoda z Teatrem Dramatycznym i serialem "Hotel 52". Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Paweł Tomaszewski.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu O tym, że zostanie aktorem postanowił już w szkole podstawowej i do końca liceum nie zmienił swojego zdania, a po maturze złożył dokumenty na studia wyłącznie do szkół teatralnych. "Chciałem być aktorem, bo obejrzałem kilka rzeczy, które mną wstrząsnęły i poczułem, że też chcę wykonywać taką pracę" - wyznaje Paweł Tomaszewski. Udało mu się dostać do krakowskiej PWST i tam rozpoczął swoje aktorskie studia.

Szkołę teatralną zakończył w 2006 roku i od tego czasu nie może narzekać na brak pracy - gra zarówno w spektaklach teatralnych, filmach, jak i produkcjach telewizyjnych. "Na początku obrałem sobie model pracy jako wolny strzelec" - wspomina aktor. Dzięki temu brał grał w sztukach na wielu scenach - w Bydgoszczy, Krakowie, Gdańsku czy Wałbrzychu. Jednak pięć lat temu postanowił związać się na stałe z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. "Od zawsze marzyłem, żeby grać w tym teatrze" - podkreśla Paweł Tomaszewski. Od września nie będziemy już mieli możliwości podziwiania aktorka na deskach Teatru Dramatycznego, gdyż wraz ze zmianą dyrektora, zmienia się również zespół artystyczny teatru.

Aktor Paweł Tomaszewski gościł w redakcji W24 / Fot. Daiwa MaksimowiczRealizuje się również, pracując przed kamerą. Ma na swoim koncie udział w wielu filmach, takich jak "Środa czwartek rano", "Chrzest" czy "Wymyk". Zagrał również osobę chorą psychicznie w horrorze "Pora mroku". Na potrzeby tej roli musiał ogolić się na łyso, a także poddać się mocnej charakteryzacji. Aktor bardzo dobrze wspomina pracę nad tą produkcją, jak również współpracę z jej reżyserem - Grzegorzem Kuczeriszką. Co ciekawe, Paweł Tomaszewskim spotkał się z nim zawodowo później na planie serialu "Hotel 52", w którym przesz sześć sezonów kreował postać boya hotelowego - Kuby Gwiazdy.

Jednak mimo wielu ról na koncie, aktor nie czuje się znaną i popularną osobą. Mimo wszystko cieszą go dowody sympatii od fanów, którzy mieli okazję obejrzeć go na deskach teatralnych. "Dużą motywację do pracy i do rozwijania się dają mi listy od widzów, jest mi bardzo mi, gdy ktoś przyjdzie do mnie porozmawiać po spektaklu" - zaznacza Paweł Tomaszewski. Jeśli chodzi natomiast o popularność wynikającą z ról w serialach, aktor jest do niej już sceptyczniej nastawiony.

Obejrzyj cały wywiad z Pawłem Tomaszewskim:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.