Facebook Google+ Twitter

Zachmurzony poniedziałek - prognoza pogody IMiGW

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-07-18 14:00

Po wielu dniach upału i temperatur, które sięgały 35 stopni Celsjusza, teraz będzie chłodniej. Przez część Polski przejdą gwałtowne burze, którym towarzyszyć będzie grad.

 / Fot. PAPW ciągu dnia na zachodzie i północnym zachodzie Polski pogodnie, zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze początkowo zachmurzenie duże i miejscami, zwłaszcza w części wschodniej i południowej kraju, należy się spodziewać opadów deszczu. Na południowym wschodzie możliwe burze.

W drugiej części dnia zacznie się przejaśniać i rozpogadzać. Temperatura maksymalna od 22 do 26 stopni Celsjusza, chłodniej jedynie nad samym morzem, w rejonach dłużej utrzymujących się opadów oraz w rejonach podgórskich, tam termometry wskażą od 19 do 22 stopni Celsjusza.
Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych. W rejonach burz wiatr dość silny i porywisty, w porywach do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na krańcach południowo-wschodnich Polski oraz w Tatrach początkowo pochmurno i miejscami wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 10 i 12 stopni Celsjusza miejscami na zachodzie i północy kraju oraz w rejonach podgórskich, do 13 i 15 stopni Celsjusza na pozostałym obszarze. Wiatr przeważnie słaby zmienny, na wschodzie kraju jeszcze umiarkowany z kierunków północnych.

Pogoda na niedzielę

 / Fot. PAPW niedzielę wschodnia część Polski znajdować się będzie w płytkiej zatoce niżowej z frontem chłodnym przemieszczającym się znad centrum kraju na wschód.

Na zachodzie zaznaczy się wpływ wyżu znad Europy Zachodniej. Krańce wschodnie pozostaną jeszcze w gorącej zwrotnikowej masie powietrza, a nad pozostały obszar napływać będzie chłodniejsza, polarno-morska masa powietrza z zachodu.

Na Pomorzu Zachodnim, w zachodniej Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej zachmurzenie duże przechodzące w umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami burze i przelotne opady deszczu przemieszczające się stopniowo na wschód kraju.

Burze nadal miejscami mogą być gwałtowne, lokalnie możliwy grad. Temperatura maksymalna od 21°C miejscami nad morzem, 22 i 24 stopni Celsjusza na zachodzie Polski i w rejonach podgórskich, do około 25 i 28 stopni Celsjusza w centrum, oraz do 32 stopni Celsjusza na krańcach wschodnich kraju. Wiatr słaby i umiarkowany północno-zachodni, jedynie na krańcach wschodnich kraju z kierunków południowych. W czasie burz wiatr silny i porywisty, w porywach 70-90 km/h. Model COSMO prognozuje opady w całym kraju z wyjątkiem krańców zachodnich.

Najwięcej opadów na południu woj. kujawsko-pomorskiego oraz na wschodzie Mazur, do 75 mm/12 h. Także na wschodzie Mazowsza, lokalnie do 25 mm/12 h.

Dane opublikowane przez Instytutu Meteorologii i Gospodarski Wodnej
Synoptycy: Grażyna Dąbrowska i Małgorzata Tomczuk


Czytaj także:
Deszcz, burza, grad - prognoza pogody dla Polski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Pada pada.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Łosicach pochmurno .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na Kaszubach bez słońca, ale dość ciepło. Deszcz nie pada. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.07.2010 19:06

Zaledwie trzy godzinki temu wróciłem motorem z długiej wyprawy, jak w Białymstoku padało, to wiem doskonale a nawet chyba dokładnie:)))))) Ale zmokłem:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Stargardzie wychodzi słońce i nareszcie chłodniej!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.07.2010 16:12

Nad lubelczyzną od godz. 12 pada i pada.

Komentarz został ukrytyrozwiń

w Częstochowie pochmurno 28`C i nie pada

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Poznaniu bardzo przyjemnie, delikatny deszczyk:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.07.2010 14:40

U nas nawet pogoda nie może być normalna....same skrajności! Ja też z mokrego Wrocławia:) pozdrawiam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Na zachodzie zaznaczy się wpływ wyżu znad Europy Zachodniej". Ciekawe, że mnie się "wyż" zwykle kojarzył z poprawą pogody a tu leje jak z cebra. Pozdrawiam z mokrego Wrocławia, Janina

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.