Facebook Google+ Twitter

Zachód grozi sankcjami Putinowi. Domaga się, by Rosja wpłynęła na separatystów

Sekretarz Stanu USA, powołując się na ogromną liczbę dowodów, oskarżył Rosję o dostarczanie rebeliantom systemów przeciwrakietowych BUK i szkolenie ich - donosi "Washington Post".

 / Fot. EPA/IGOR KOVALENKOJohn F. Kerry powiedział również, że amerykańskie agencje wywiadowcze ustaliły, że pociski, które strąciły malezyjskiego Boeinga 777 zostały wystrzelone z terytorium kontrolowanego przez prorosyjskich separatystów. Z kolei ambasada Stanów Zjednoczonych w Kijowie poinformowała, że analitycy potwierdzili autentyczność przechwyconych rozmów rebeliantów. Wynikało z nich, że to właśnie separatyści dokonali zestrzelenia - czytamy w "Washington Post".

Premier Wielkiej Brytanii w rozmowie z Władimirem Putinem powiedział, że polityka Rosji wobec konfliktu na wschodniej Ukrainie musi ulec zmianie. Brytyjski polityk stwierdził, że szefowie unijnej dyplomacji już jutro mogą rozmawiać o zaostrzeniu sankcji. Najważniejsze, zdaniem Camerona, jest zapewnienie nieograniczonego dostępu do miejsca katastrofy - podaje Polska Agencja Prasowa.

"Nie potrzebujemy więcej broni przekraczającej granice, ani oddziałów, ani w ogóle wsparcia dla separatystów - potrzebujemy uszanowania ukraińskiej integralności terytorialnej i będziemy o nią zabiegać" - powiedział Cameron, relacjonując rozmowę z prezydentem Rosji.

Francois Hollande domagał się w rozmowie z Putinem wpłynięcia na separatystów, by ci umożliwili prowadzenie śledztwa na miejscu upadku wraku. Prezydent Francji i kanclerz Angela Merkel podobnie jak David Cameron zagrozili rosyjskiemu prezydentowi kolejnymi sankcjami.

W najnowszym oświadczeniu Władimir Putin powiedział, że nikt nie ma prawa do wykorzystania tragedii do własnych celów - donosi The Independent. Prezydent Rosji mówi o manipulacji wokół katastrofy, nie wskazał jednak nikogo konkretnie. Po raz kolejny powtórzył też, że gdyby 28 czerwca nie zostały wznowione walki na wschodniej Ukrainie, nie doszłoby do tragedii.

Brytyjski "The Guardian" opisuje wizytę obserwatorów OBWE na bocznicy kolejowej w mieście Torez. W wagonach-chłodniach przechowywane są ciała ofiar katastrofy. Zamaskowany rebeliant miał zaprowadzić obserwatorów do wagonu. W środku ułożony był stos czarnych worków. Członkowie delegacji na krótko zajrzeli do środka, po czym drzwi zostały zamknięte. Rada Bezpieczeństwa ONZ ma głosować nad rezolucją w sprawie pełnego i nieograniczonego dostępu do miejsca katastrofy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

http://www.examiner.com/list/russia-s-top-10-lies-about-downed-malaysia-airliner

"One of the most bizarre exertions, blaming the Ukrainian military for allegedly shooting down the Malaysian airliner, was based on a claim that this was an attempt to murder Russian President, Vladimir Putin. Networks reported that on July 17, 2014, the presidential plane took quite a bizarre round-about route across Ukraine, on its way from Warsaw, Poland to Moscow, Russia. It was reported by Russia Today (more than once), Komsomolskaya Pravda and a number of other Russian mainstream media outlets. Russian aviation sources assert that Putin’s airplane never flies through Ukrainian airspace (particularly since the time Russia started fomenting unrest in the East of Ukraine this year)."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moja ocena: ostre sankcje gospodarcze (tzw. sektorowe) zostaną nałożone tak czy owak. Rosja nie jest zbyt dobrze przygotowana na ich uderzenie. Byłaby, gdyby "tandemokracja" Putin-Miedwiediew zaczęła już w 2008 (wybuch światowego kryzysu finansowego spowodowanego przez nadpłynność dolara amerykańskiego, brutalna prowokacja - gruziński atak na Cchinwali) dedolaryzację swojego systemu finansowego oraz przygotowania do samowystarczalnego zaopatrzenia w podstawowe towary przemysłowe (resztę można w każdej chwili zacząć sprowadzać z Chin). Tak usilnie doradzali najbystrzejsi rosysjcy ekonomiści. Zamiast tego obaj panowie bawili się w wydawanie rosyjskich pieniędzy w Europie zachodniej i pozwalali się w to bawić swoim oligarchom, wierzyli w tzw. resetowanie stosunków ze strony nowej administracji amerykańskiej. Tymczasem najpóźniej po przybyciu Snowdena do Moskwy trzeba było się zacząć szybko się przygotowywać do strasznej zemsty wuja Sama, z założeniem, że najbardziej prawdopodobne jest uderzenie w najsłabsze ogniwo Wspólnoty Niepodległych Państw tzn. w Janukowycza.

Teraz Putin może sobie wygłaszać kazania polityczne. Tylko niech nie liczy na ich skuteczność. Lepiej też, aby przez dłuższy czas zaprzestał latania samolotami...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zachód grozi sankcjami od samego początku konfliktu na Ukrainie, kto by się tego bał?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.