Facebook Google+ Twitter

Zachód sympatyzuje z Putinem?

Nie Merkel, Hollande czy Barack Obama, ale prezydent Rosji wygrał ranking najbardziej popularnych polityków wśród czytelników brytyjskiego Independent.

 / Fot. J. Decker3% czytelników, brytyjskiego dziennika Independent wskazało na Kanclerz Niemiec Angelę Merkel, jeszcze mnie typowało Obamę i Hollanda. Ranking popularności bezapelacyjnie wygrał Władimir Putin zdobywając 9 kwietnia ponad 90% głosów.

Opinia publiczna i redakcje wielkich dzienników rozmijają się. Media zbyt pochopnie identyfikują opinię publiczną z głosem komentatorów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

/Chyba Brytyjczycy zauważyli, że ktoś im przypomina panią Thatcher.../

Przypomina już po części mit, na dodatek z daleka. Nie testowany na własnych karkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba Brytyjczycy zauważyli, że ktoś im przypomina panią Thatcher, ale nie jest to aktualny premier Rządu Jej Królewskiej Mości. Tradycyjnie zresztą rywalizacja, a chwilami wręcz nienawiść między lwem a niedźwiedziem z powodu sporu o koronę króla zwierząt zamienia się w niebotyczny wręcz obustronny podziw. Już w czasach Wiktorii na cześć cesarzowej Indii i cesarza rosyjskiego śpiewano na tę samą melodię. a zdaniem wielu moskiewskie prawosławie i anglikanizm były różnymi nazwami tego samego Kościoła. Co ważniejsze obecnie wielu ludzi w Zjednoczonym Królestwie wyznaje prawosławie, a na dodatek spora część brytyjskiej szlachty ma rosyjskie korzenie. Dochodzi do tego cała masa rosyjskich stypendystów oraz prywatnych uczniów i studentów z Rosji na Wyspach, odwzajemniana przez gwałtowny wzrost zainteresowania slawistyką wśród młodych Anglików i Angielek. Spora część brytyjskiej młodzieży otrzymuje jeszcze wykształcenie klasyczne, a znajomość łaciny ogromnie ułatwia naukę języków słowiańskich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wierzyć się nie chce w takie plecy. Rosjanie są aktywniejsi w sieci, kupują więcej gazet, fałszują wyniki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nareszcie koniec Putina - hitlerka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To początek końca. Samodzielnie myślący ludzie bez trudu zgadną czyjego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.