Facebook Google+ Twitter

Zachodniopomorskie. Sezon ogórkowy w pełni?

Tylko w ostatni weekend w zachodniopomorskim trwały i odbyło się kilka ciekawych imprez Sail Świnoujście 2016, 46 Fama w Świnoujściu, Festiwal Indii w Mrzeżynie, Bieg na latarnię w Niechorzu i Świnoujściu, Święto ulicy Zbożowej w Szczecinie

Jeden z plakatów Famy / Fot. Zdzislaw SadowskiNajdłuższą tradycję ma oczywiście studencka Fama (obecnie 46. FAMA GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI), na którą zaplanowano ponad 100 wydarzeń artystycznych, towarzyszących i specjalnych na następujących scenach festiwalowych: Amfiteatr, Muszla Koncertowa, Miejski Dom Kultury, MDK Warszów / Strefa Rekreacji Polskiego LNG, Hala w Basenie Północnym, Galeria Miejsce sztuki44, Jazz Club Central’a – SCENA, Enea Posterunek Energetyczny, Uzdrowisko Świnoujście S.A., Zielony Rynek Pod Zegarem, Plac Wolności, Dworzec PKP, Prom miejski, ul. Hołdu Pruskiego, Pokój 24, Restauracja Hamaki, Cafe Paris, Drink & Bar Sito, EVKA Vegebar, Arena Łucznicza Uznam, szkoła Kite Junkies. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny! Zobacz 2016 program_08.24_www

W sobotę 20 sierpnia na famie odbyły się m/in wybory Miss i Mistera Famy, TEATR KOD – wystawił spektakl „KONIEC”, oraz obejrzeliśmy prawykonanie LABORATORIUM MUZYKI: „OPOWIEŚĆ O BEZSENNEJ NOCY”, w niedzielę odbył się program konkursowy: ZACHODNIOPOMORSKA OFFENSYWA TEATRALNA – Witamy w Świnoujściu i program KABARET NOMEN OMEN „POSTRZELONE BABY!”. Odbyła się też Parada Famy, podczas której uczestnicy zachęcali przechodniów do uczestnictwa w wydarzeniach odbywających się w ramach famy. Fama potrwa do piątku, a zakończy ją koncert finałowy „WIWATY I KWIATY” w amfiteatrze.

Korowód Festiwalu Indii na plaży / Fot. Zdzislaw SadowskiKażdego lata przetacza się po wybrzeżu Bałtyku „Fala Orientu”, to najstarszy, największy i najsłynniejszy Orientalny happening w Polsce. W każdym sezonie organizowane jest około 50 niezwykłych imprez. Bogatą, różnobarwną imprezę, prezentacje różnych aspektów kultury starożytnych Indii, tworzą setki wolontariuszy i artystów z wielu krajów. Na festiwal składa się wiele godzin programu scenicznego, pokazy tańców, jogi, sztuk walki, teatry oraz przeróżne atrakcje w okalających scenę namiotach.

Niezwykła współtworzona z publicznością atmosfera, szczególnie podczas licznych Parad Festiwalu z Hare Kriszną (szacuje się, że w Polsce jest już ok. 12 tysięcy osób związanych z ruchem Kriszny i ok. 3 tysiące prawdziwych wyznawców Kriszny, z czego ok. 300 osób mieszka w świątynnych wspólnotach) i wspólna nauka prostych piosenek oraz prostego kroku tanecznego, pozostaje na zawsze w pamięci widzów. Pokazy walki z mieczami, wychowanego na scenie Festiwalu mistrza sztuk walki Dina Dayal, są wielką atrakcją dla wszystkich mających okazję je podziwiać. Jak na mistrza przystało, każdego roku możemy podziwiać jego nowe wyczyny. W dniach 12-14 sierpnia festiwal był w Międzyzdrojach, w dniach 16-17 sierpnia w Kołobrzegu, a 19-21 sierpnia w Mrzeżynie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A malkontenci wciąż twierdzą, że w Szczecinie i okolicach nic ciekawego w kulturze się nie dzieje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.