Facebook Google+ Twitter

Zachodniopomorskie: W witrażach zamiast świętych są politycy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-24 19:08

W oknach wiejskiego kościółka w Dargosławiu w woj. zachodniopomorskim zamontowano witraże z biblijnymi postaciami. W miejscu twarzy pojawiły się jednak zdjęcia lokalnych oficjeli.

Pomysłodawca umieszczenia wizerunków polityków na witrażach ksiądz Radosław Urban tłumaczy, że nie miał złej woli. Dodał, że twarze te zostały już usunięte i teraz czeka na neutralne wizerunki.
Twarze zostały usunięte po protestach parafian i doniesieniach medialnych o witrażach kościoła w Dargosławiu w powiecie gryfickim. Księdza broni jeden z fundatorów, którego wizerunek pojawił się na witrażu - sołtys Dargosławia Zbigniew Kruk. Podkreślił, że spodziewał się takiej reakcji, dlatego poprosił o zmianę tego wizerunku, ale nie podejrzewa księdza o złe intencje.

Według koncepcji księdza św. Markiem został były wójt gminy Brojce Wiktor Iwaniec. Tuż obok niego pojawiła się postać św. Jana z twarzą miejscowego sołtysa Zbigniewa Kruka. Drugie okno ozdobił św. Łukasz z wizerunkiem Bogdana Łakomego, obecnego radnego rady powiatu gryfickiego. Świętemu Mateuszowi twarzy użyczył radny gminy Brojce - Jan Herman. Poza Krukiem politycy nie chcą komentować sprawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.