Facebook Google+ Twitter

Zachowaj czujność, czyli hieny popowodziowe

Było do przewidzenia, że osoby kierujące się najniższymi pobudkami będą starały się zarobić na ludzkiej tragedii. Jeśli zachowamy czujność, nasza pomoc będzie należycie rozdysponowana i trafi do naprawdę potrzebujących.

Uwaga! Nie dajmy się nabrać na fałszywe zbiórki pieniędzy i innych wartościowych walorów dla powodzian! W Warszawie pojawiły się nieprawdziwe informacje dotyczące zbiórek, rozklejane między innymi na przystankach i informujące o akcji zbierania pieniędzy dla poszkodowanych przez żywioł. Do tego haniebnego procederu wykorzystywane jest logo PCK umieszczone w fałszywych ogłoszeniach, zawierające jednak inne niż faktyczne numery kont bankowych. Zapewne takie działania miały, lub mają miejsce w innych rejonach kraju. Dlatego warto zachować zdrowy rozsądek, aby mieć pewność właściwego spożytkowania naszej pomocy. Warto więc zajrzeć na strony internetowe organizacji pomocowych, gdzie znajdziemy ich wszystkie dane, w tym prawdziwe numery kont bankowych.

- www.pah.org.pl.
- www.pck.pl
- www.caritas.pl


Pamiętajmy, że osoby starające się wyłudzić od nas pieniądze, bazują na wykorzystaniu zaskoczenia, wzruszenia i wywołaniu odruchu sumienia.

Bądźmy więc czujni!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 27.05.2010 20:10

Ręka świerzbi na takich drani.... Za tego typu oszustwa i żerowanie na ludzkich nieszczęściach, jak i wrażliwości, karał bym tylko jednym. Wyłudzona złotówka = nakaz usypania 100 m wału przeciwpowodziowego, bez jakiejkolwiek rekompensaty. Za uchylanie się od tego nakazu, dokładał bym kolejne 100m do usypania. Technicznie jest to do rozwiązania:) Dobry i na czasie artykuł. 5*****:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro mowa o organizacjach i akcjach pomocowych dla powodzian, to link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.