Facebook Google+ Twitter

Zachowujcie się teraz, bo nas filmują...

W Sejmie RP trwa posiedzenie Komisji Regulaminowej. Chaos, żenada, prostactwo - tylko takie słowa cisną się na usta, kiedy obejrzy się choć fragment relacji.

Przewodniczący sejmowej Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich Jerzy Budnik (L) z PO oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński (3P) dyskutują po odrzuceniu wniosku posłów PiS, aby komisja tego dnia nie zajmowała się wnioskiem o uchylenie immunitetu Zbigniewowi Ziobrze. / Fot. Leszek Szymański/PAP"Zachowujcie się teraz, bo nas filmują..." - słowa wypowiedziane przez jedną z posłanek w momencie, gdy wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski ogłosił przerwę oddają przebieg i formę "dyskusji". Bezsensowne odzywki, nazywanie Niesiołowskiego uzurpatorem, "precz z komuną" wykrzyczane gremialnie przez część posłów, spośród innych okrzyków warto zwrócić uwagę na: "na Białoruś", "hańba".

Jeśli macie możliwość zobaczcie jakich "przedstawicieli" sobie wybraliśmy, to zróbcie to jak najszybciej. Posiedzenie komisji zmieniono w farsę. Nikt nie może dojść do głosu, wypowiedzi przerywane są idiotycznymi i pseudoironicznymi wstawkami. Posłowie przekrzykują się gorzej niż szkolna młodzież na przerwie obiadowej.

Kiedy patrzę na takie przedstawienie, które co gorsza utrzymywane jest z naszych podatków, to przestaję się dziwić kolejnym bublom prawnym, niedociągnięciom legislacyjnym i upadkowi naszego życia politycznego. To, niestety, wada demokracji, że do Sejmu może trafić byle barachło. I nie chcę tu oceniać kto ma rację, kto łamie regulamin Sejmu, kto go nie rozumie. Czy na posła Ziobrę należy poczekać, czy nie. Już forma prowadzenia obrad jest tak naganna, że wszystkim z tej sali powinniśmy podziękować - od lewa do prawa.

Przedstawienie trwa w TVN24...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Patryk , przed chwilą obejrzałam ten sejmowy cyrk i wcale się nie dziwię Twojej reakcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W końcu jesteśmy w centrum Europy, a to do czegoś zobowiązuje...trochę "zaleciało" wschodem, trochę zachodem i ot, cała polityka...A swoją drogą, takie momenty to doskonała szansa dla pań posłanek i panów posłów z drugiego, trzeciego i kolejnych sejmowych rzędów, aby zabłysnąć...

I tak troszkę nawiązując do tonu dzisiejszego dnia...przypomniały mi się słowa pewnego przeciwnika demokracji Mikołaja Gomeza Davilli - "Piana z pysków jest smarem demokratycznych społeczeństw"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie zdziwiło, że Niesiołowski przejął przewodnictwo nad komisją...przecież ( chyba ) nawet do niej nie należy...słowo " uzurpator " pasowało...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prócz "lania sie po pyskach" jak zauważ słusznie Ossad - obserwujemy pełna gamę znanych i stosowanych w innych parlamentach zachowań zwanych elegancko obstrukcją, co w języku ludu zwane jest zatwardzeniem.
W ten sposób poslowie PiS usiłuja utrudnić a nawet uniemozliwić pracę sejmu i komisji.
Nie rzadzą, ale utrudniac muszą. Doszli do obecnego momentu czyli obstrukcji.
zwanej swojsko lepperiadą.
Gasnący blask wodza partii wymaga dodatkowej energii świetlnej. Stąd te wystapienia przed kamerami.
Podobaja mi sie szczegolnie panie. Bardzo. Błyskotliwa inteligencja i lśniący jasny blond. Z pasemkami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

travers oczywiscie politykom

Komentarz został ukrytyrozwiń

travers, jesteś cudowny ze swoim stoickim spokojem i rozwagą.I masz racje polikom się nie wierzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Barachło...Patryku, czy aby językiem nie zbliżasz się do poziomu posłów? ( nie chcę generalizować, są na prawdę świetni parlamentarzyści, ale chodzi o tych mniej świetnych )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolega pewnie wolał poprzedni Sejm i chłopaków z Samoobrony i LPR-u?
Ludzie, dajcie luz, takie rzeczy dzieją się czasem w parlamentach przy gorących debatach. U nas jeszcze nigdy się lali po pyskach, więc o co chodzi?
Asen, w ogóle żadnych relacji nie oglądałem jeszcze. Nie widzę potrzeby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ nawet jeżeli powinniśmy wykazać się większą rozwagą niż posłowie

Komentarz został ukrytyrozwiń

I mimo wszystko - za artykuł w stylu obrad. Jałowe podsumowanie, z którym lepiej podzielić się z kumplem przed telewizorem - zwłaszcza Patryku, jeśli brak Ci słów... bezpieczniej jest nie pisać wcale, albo wcześniej ochłonąć;(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.