173700 miejsce

Zacięta walka na europejskich stadionach

Real gromi Valencie. Rywale "Królewskich" aż pięciokrotnie wyjmowali futbolówkę z siatki. W drugim europejskim spotkaniu gigantów, Roma pokonała, po zaciętym meczu, Lazio 3:2.

Real gromi Valencie

Już w drugiej minucie bramkę, po podaniu Robinho, strzelił Raul. "Królewscy" nie oddawali inicjatywy i cały czas atakowali bramkę Hildebranda i w 24. minucie prowadzili już 0:2. Pięć minut po drugiej bramce, Sergio Ramos, z ostrego kąta, strzelił trzecią. Jeszcze przed przerwą "Blancos" zdołali zdobyć czwartego gola. Po akcji Gutiego i Robinho z kilku metrów bramkę strzelił van Nistelrooy.

Po przerwie do odrabiania strat ruszyli gospodarze. W 58. minucie Angulo strzelił honorowa bramkę dla "Los Ches". Jednak pięć minut później bramkę strzelili znów "Królewscy", tym razem na listę strzelców wpisał sie Robinho. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartkę za faul na Robinho otrzymał Raúl Albiol.

Valencia - Real Madryt 1:5(0:4)
Raul 1, Van Nistelrooy 25, 36, Sergio Ramos 30, Robinho 65, - Angulo 60,
Sędzia: Alfonso Pérez Burrull

Zacięty mecz w Rzymie

W dzisiejszych Derby della Capitale, w ramach 10. kolejki Serie A, po emocjonującym meczu AS Roma pokonała Lazio 3:2. Dzięki wygranej Giallorossi utrzymali się na drugiej pozycji w tabeli.

Lepiej, pierwszą połowę, zaczęli piłkarze Lazio, którzy już w 12. minucie, po ładnej akcji Tommaso Rocchiego prowadzili 1:0. Tommaso Rocchi ładnym strzałem w długi róg bramki pokonał Doniego. Po stracie bramki "Giallorossi" ruszyli do ataków i już w 19. minucie, Mirko Vucinic po dobrej akcji całego zespołu pokonał płaskim strzałem bramkarza gości. Było 1:1. Tuż przed końcem pierwszej połowy Mancini efektownym uderzeniem strzelił piłkę do bramki Lazio i w 42. minucie Roma prowadziła już 2:1. Do pierwszej połowy wynik już nie uległ zmianie.

Po zmianie stron do kontrataków ponownie ruszyli gospodarze. W 55. minucie z dobrej strony pokazał się Perrotta, który strzelił trzecia bramkę dla AS Romy. Mimo wysokiego prowadzenia gospodarzy piłkarze Lazio nie zamierzali łatwo sprzedać skóry, w 69. minucie spotkania sędzia podyktował rzut wolny dla gości, który ładnie wykorzystał Cristian Ledesma. Mimo to Lazio już nie zdołało już doprowadzić do remisu i mecz zakończył się wynikiem 3:2.

Po tym spotkaniu AS Roma umocniła sie na 2. miejscu w tabeli natomiast Lazio spadło na 14. pozycję.

AS Roma - Lazio 3:2 (2:1)
Bramki: Mirko Vucinic 19, Alessandro Mancini 42, Simone Perrotta 56, - Tommaso Rocchi 12, Cristian Ledesma 69,
Sędzia: Gianluca Rocchi