171099 miejsce

Zacięty pojedynek w Pucharze Polski piłki ręcznej!

Współautorzy:

16 marca w Mielcu został rozegrany finał Pucharu Polski w piłce ręcznej między Vive Kielce a Wisłą Płock. Zwyciężyli płocczanie, wygrywając 33-29. Jest to już 10. trofeum Nafciarzy.

Choć według niektórych pojedynki między Wisłą a Vive straciły miano świętej wojny, to mecz zapowiadał się na niezwykle zacięte widowisko. Kibice swój doping zaczęli już na około godzinę przed meczem, co miało zmotywować szczypiornistów do jeszcze większej walki.

Obie drużyny zaczęły mecz zachowawczo, jednak później pojedynek był już prowadzony w stylu bramka za bramkę. Nie brakowało walki, szybkich akcji, czy gry z kontry. Gole padały jeden po drugim, a stan meczu przez długi czas był remisowy. Nafciarze dopiero w 17. minucie odskoczyli rywalom na dwie bramki i było 7:5. Nie pomogła jednak świetna gra płocczan w defensywie i świetna obrona Marcina Wicharego, gdyż kielczanie zdołali wyrównać w 28. minucie na 12:12. Ostatecznie pierwsza odsłona meczu zakończyła się rezultatem 14:14.

Początek drugiej połowy należał do płocczan. Vive Kielce wykorzystywało jednak skutecznie rzuty karne i doprowadzało do remisu. Wyrównany pojedynek trwał aż do 50. minuty, w której to Wisła prowadziła dwoma bramkami. Skuteczności natomiast zabrakło w drużynie z Kielc. Świetnie spisująca się defensywa nafciarzy broniła wyniku. Tymczasem szczypiorniści z Płocka kontrowali, zdobywając kolejne trafienia. W 58. minucie było 32:27, a gdy po chwili zawodnik Vive - Tomasz Rosiński wyleciał za niesportowe zachowanie z parkietu, zwycięstwo płocczan było już niemalże przesądzone. Ostatecznie płocczanie wygrali 33:29, zdobywając 10. trofeum Pucharu Polski w swojej historii.

Vive - Wisła 29:33 (14:14)

Wisła Płock: Wichary, Marszałek - Nat(4), Niedzielski(1), Szyczkow(1), Paluch(3), Jędrzejewski, Wuszter(4), Pronin(7), Malesa(1), Rumniak(7), Swierad, Twardo, Zołoteńko(5)

Vive Kielce: Bernacki, Kubiszewski - Chodara(1), Jachlewski(10), Bartczak, Wasiak, Zaremba, Nikulenko(1), Rosiński(5), Konitz, Podsiadło(1), Zółtak(5), Usachov(6)