Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21221 miejsce

"Zacisze 13" - pechowy adres?

"Zacisze 13" Olgi Rudnickiej to czarna komedia z wątkiem kryminalnym, w której zaskakujące zbiegi okoliczności i nieporozumienia są na porządku dziennym.

okładka / Fot. Prószyński i S-kaBardzo lubię komedie kryminalne, zarówno filmowe, jak i książkowe. Uważam, że odrobina humoru nie zaszkodzi nawet w najbardziej poważnym wątku kryminalnym. Z tego powodu czasami sięgam po czarne komedie, w których pojawia się trup. Słyszałam wiele dobrego o powieściach Olgi Rudnickiej. Poza tym byłam na jej spotkaniu autorskim, na którym urzekło mnie jej poczucie humoru. I postanowiłam przeczytać jej powieści. Jako pierwsze trafiło w moje ręce "Zacisze 13".

Głównymi bohaterkami są Marta Żywek oraz jej przyjaciółka Aneta. Obie są nauczycielkami w liceum. Pierwsza z nich uczy historii i wiedzy o społeczeństwie, zaś druga - biologii. Marta prowadzi dość nudne życie. Jej rozkład dnia jest tak przewidywalny, że można by było na jego podstawie regulować zegarki. Dwa razy dziennie uprawia jogging połączony z wyprowadzeniem psa, raz w tygodniu robi zakupy w markecie, a dwa razy w tygodniu chodzi na kurs samoobrony. Czas po pracy spędza w domu, nie przyjmuje gości. Aneta stanowi jej przeciwieństwo, lubi gdzieś wyjść. Czasami wyciąga Martę do kina czy na zakupy do Poznania.

Dziwne zachowanie Marty wynika z tego, że wiele przeszła. I jedyne, czego chce, to spokoju. Z tego też powodu za swój nowy dom wybrała Śrem. Zamieszkała przy ulicy Zacisze, wydawać by się mogło w spokojnej okolicy - wszak nazwa do czegoś zobowiązuje. Niestety numer 13 może oznaczać tylko kłopoty.

Na kłopoty nie trzeba długo czekać. Bowiem Marta znajduje w swoim ogródku martwego mężczyznę. Wkrótce pojawia się kolejny trup. Marta i mieszkająca z nią tymczasowo Aneta, postanawiają ukryć ciała w piwnicy. Nie jest to jedna takie proste, gdy po piętach depczą przestępcy, każdy twój ruch śledzi policja, a na dokładkę pojawia się tajemniczy mężczyzna, były mąż oraz szalona staruszka...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.